Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторСъобщение
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Пон 20 Юни 2011, 16:46 #1

Понеже там тази тема се затвори, а и всичко писано в нея вечно беше наказвано нека тук да си споделяме нови хитринки, бъгчета или да обменяме полезни тактики и съвети за играта Голяма работа Голяма работа Голяма работа
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 07:08 #2

Виждам никой не се е разписал още.Да кажа част от хитринките си, които обаче не са за мързеливи.Та сутрин като обера производствата които с вода ми са по-малко от 24 часа (яйца, ангора, мляко -17 часа и вълна с цветните овце-15 часа) ги махам и на тяхно място слагам ххл обори и полета за сеене.Това при мен са повече от 10 обора.Правя си сметката кога да ги сложа за да ми са точно готови на другата сутрин когато стана и имам поне 6-7 часа повече толкова места за сеене или други обори , колкото са ми производствата които съм изтрила.Това си е половин поле гора (при мен) което използвам екстра.Ако не го направя производствата ще ми са готови малко преди полунощ и до 6 часа ще стоят необрани. Други хитринки сега ме мързи, като ме хване музата ще пиша.

П.П. и с дърветата става,печелиш за 4 часа още място,но е голяма играчка.Поне ако имаше бутон за триене на всичко от цялото поле щеше да е лесно.А засяването е работа за 2 мин. със старият бутон за бързо засяване.
Върнете се в началото Go down
raziel86
Тракторист
Тракторист
raziel86


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 10:57 #3

Извинявай но не те разбрах точно.Слагаш харана на животните в обора после го махаш.Ползваш си мястото за садене и на другата сутрин го изваждаш и прибираш от обора продукцията?!?!?!?!?!?! Учудване Учудване Учудване
Върнете се в началото Go down
ildevaris
Пазител на градината 5
Пазител на градината 5
ildevaris


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 11:03 #4

raziel86 написа:
Извинявай но не те разбрах точно.Слагаш харана на животните в обора после го махаш.Ползваш си мястото за садене и на другата сутрин го изваждаш и прибираш от обора продукцията?!?!?!?!?!?! Учудване Учудване Учудване

не,не ги храни.Обора като е изтрит и ти е в менюто няма как да ти даде продукция.
Има предвид,че сутринта обира обора,който е на полето,изтрива го и слага поле за сеене.
Ако въпросния обор когато ти е нахранен ти дава продукция за 15 часа то правиш сметка в колко часът следобед да го извадиш пак на полето,да го нахраниш и напоиш за да ти е готов за другата сутрин.


п.п.Лина и аз мислех това да го правя,но си признавам,че съм от мързеливите Кикотене
Върнете се в началото Go down
raziel86
Тракторист
Тракторист
raziel86


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 11:32 #5

Сега вече разбрах Усмивка Малко съм като албански релтан Срамержлив Срамержлив Срамержлив Благодаря за разяснението ОК ОК ОК
Върнете се в началото Go down
ildevaris
Пазител на градината 5
Пазител на градината 5
ildevaris


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 11:53 #6

raziel86 написа:
Сега вече разбрах Усмивка Малко съм като албански релтан Срамержлив Срамержлив Срамержлив Благодаря за разяснението ОК ОК ОК

ОК
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 12:15 #7

Аз пък понеже съм като пчеличката Мая работлива и от време на време си махам дърветата,без тези които ми стоят в малките квадратчета,но тези които ми заемат четворка днес ги махнах и смятам да ги сложа вечерта. Ще са ми готови утре след обяд,другите на обяд, следващите сутрин и ще си спестя няколко дена триене на дървета.И с оборите може да се направи така,тогава 3-4 дена не ги триеш,ама аз тях си ги трия всеки ден.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 12:51 #8

Аз ще напиша за 10те ника на 7мо ниво поканени приятели и как да си вземем наградите Намигане

каните 10 ника, минавате през всички и пускате комбайната с началните лг в акаунта, а сеете с бързия бутон. За не повече от 1ч се вдигат никовете като ги редувате на 3 нито. След като вече там ви се отваря пазара, продавате марули и вземате малко моркови, пшеница, сено, изпълнявате поръчките в къщата и най много едно засяване на марули и се качвате на 4то ниво, там ви се отваря читалището. Купувате 18 обикновени заека, слагате ги в първата задача на "заешко семейство" и готово. Така за не повече от час и половина и 10те ника са на 7мо ниво и си вземате магнолията и катериците.

Още нещо по темата. Не оставяйте никовете на 7мо нито после. качете ги на 8, защото от него се отварят инструментите като подаръци. След, което вече имате 10 гарантирани сандъка на ден, само трябва да си ги изпратите Намигане

за качването на 8мо ниво, пак няма смисъл да се сее, вземате един дългоух заек и го слагате в куеста или кокошки, които скоро ще са също като куест в читалището Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 13:10 #9

нещо тука не разбрах(нали знаеш, че бавно схващам).
искаш да кажеш аз да си отворя 10 ферми и да се самопоканя и после в десетте ферми да сея марули и т.н. както обясни Намръщка Намръщка Намръщка
Върнете се в началото Go down
keriduen
Земеделски съветник
Земеделски съветник
keriduen

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 13:56 #10

лета написа:
нещо тука не разбрах(нали знаеш, че бавно схващам).
искаш да кажеш аз да си отворя 10 ферми и да се самопоканя и после в десетте ферми да сея марули и т.н. както обясни Намръщка Намръщка Намръщка

Така де така,само дето трябва и десет имейла да пръкнеш,че се канят по мейл...От основната каниш десет мейла...правиш им акаунти и почваш да ги развиваш...

Да допълня,може и с куестовете за салатата,мюслито и детската градина,щото сега с ограничението на разсадника не става с купуване...Като ти се отвори читалището си преглеждаш куестовете и почваш да сееш квото ти е нужно...изпълняваш, които задачи си си набелязала и вдигаш ниво много бързо...После си обираш наградките и пей сърце...плюс това имаш от къде да си пращаш подаръци,което ще те улесни в правенето на евентите примерно...
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 15:30 #11

разбрах тънкия замисъл Присмех Присмех Присмех
само трябва да имам малко повече време за тези имейли(нови 10 бг. пощи) Пъклен план Пъклен план Пъклен план
Върнете се в началото Go down
keriduen
Земеделски съветник
Земеделски съветник
keriduen

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 15:47 #12

лета написа:
разбрах тънкия замисъл Присмех Присмех Присмех
само трябва да имам малко повече време за тези имейли(нови 10 бг. пощи) Пъклен план Пъклен план Пъклен план

Бе за един ден и си готова... Намигане
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Вто 21 Юни 2011, 18:08 #13

ама за салатата, мюслито и ...... трябва да се сее, със зайците примерно взимаш 18 заека предаваш ги на трите нива на първа задача и си готов без никакво повече сеене
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
keriduen
Земеделски съветник
Земеделски съветник
keriduen

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 12:57 #14

БашФермер написа:
ама за салатата, мюслито и ...... трябва да се сее, със зайците примерно взимаш 18 заека предаваш ги на трите нива на първа задача и си готов без никакво повече сеене

Да прав си,ма то повечето неща и без туй требе да си ги сееш да си дигнеш до 3-то...Но със зайците е по-лесно вярно е...
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 13:17 #15

Аз при зайците за куеста друго правя(за малките ферми).Купувам 8 заека за сребърните задачи на първо и трето ниво, купувам 1 дългоух и 3 пухкави. Минавам диамантената с пухкавите(4 ниво) и тогава се връщам на първо и трето ниво. С наградата от пухкавите - 105 заека минавам 1 и 3 ниво и ми остават повече от половината да продам и да си купя други зайци или да купя неща за друг куест.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 13:19 #16

.Lina72. написа:
Аз при зайците за куеста друго правя(за малките ферми).Купувам 8 заека за сребърните задачи на първо и трето ниво, купувам 1 дългоух и 3 пухкави. Минавам диамантената с пухкавите(4 ниво) и тогава се връщам на първо и трето ниво. С наградата от пухкавите - 105 заека минавам 1 и 3 ниво и ми остават повече от половината да продам и да си купя други зайци или да купя неща за друг куест.
това е стратегия, ако смяташ да го вдигаш още по нагоре ника и е супер правилна Намигане ама за 7-8 ниво само за наградите и подаръците и първите стигат, но решил ли си нагоре....начина е твоя Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 13:35 #17

БашФермер написа:
.Lina72. написа:
Аз при зайците за куеста друго правя(за малките ферми).Купувам 8 заека за сребърните задачи на първо и трето ниво, купувам 1 дългоух и 3 пухкави. Минавам диамантената с пухкавите(4 ниво) и тогава се връщам на първо и трето ниво. С наградата от пухкавите - 105 заека минавам 1 и 3 ниво и ми остават повече от половината да продам и да си купя други зайци или да купя неща за друг куест.
това е стратегия, ако смяташ да го вдигаш още по нагоре ника и е супер правилна Намигане ама за 7-8 ниво само за наградите и подаръците и първите стигат, но решил ли си нагоре....начина е твоя Намигане
Аз нали ти казах цедя ги докато може да вдигат бързо нива, една сватбичка преди това и на ден се поздравявам по няколко пъти,а след десето ниво точките вече са да се усмихнеш.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 14:55 #18

.Lina72. написа:
БашФермер написа:
.Lina72. написа:
Аз при зайците за куеста друго правя(за малките ферми).Купувам 8 заека за сребърните задачи на първо и трето ниво, купувам 1 дългоух и 3 пухкави. Минавам диамантената с пухкавите(4 ниво) и тогава се връщам на първо и трето ниво. С наградата от пухкавите - 105 заека минавам 1 и 3 ниво и ми остават повече от половината да продам и да си купя други зайци или да купя неща за друг куест.
това е стратегия, ако смяташ да го вдигаш още по нагоре ника и е супер правилна Намигане ама за 7-8 ниво само за наградите и подаръците и първите стигат, но решил ли си нагоре....начина е твоя Намигане
Аз нали ти казах цедя ги докато може да вдигат бързо нива, една сватбичка преди това и на ден се поздравявам по няколко пъти,а след десето ниво точките вече са да се усмихнеш.
аз такива неща в момента не правя, че сме се взели с хондата. а той имаше събрани лг от куестове и купи диамантена арка когато беше намалена на 150 лг, та един развод и губя действието на арката ама не се оплаквам на на 12ч араката се сменя и дава по 200 то, целувката е 300 то, а един поздрав на нашите нива е над 5000 то. аз като вдигне той ниво наваксвам за тия малките никове, които имаш ти
всеки ден имам гарантирани 500 то от целувка и арка, и като сметнеш поздравите....същото идва
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 15:10 #19

Така е,ама аз нямам диамантена че да си я къткам.Освен това на ден се случва да се оженя 5-6 пъти и за да не се охарчвам много като вдигна с някоя ферма ниво(за която не съм женена), не обирам точките, а ги държа, като дойде момента пак да вдига ниво тогава се женя вземам си точките,вдигам следващото ниво вземам пак точките и се женя за следващата която ще ми пусне в рамките на минути и втори поздрав.А се задържам дълго женена само за малки ферми че те вдигат всеки ден нива.Другите включително Кратуна, тя ме предупреждава като ще вдига ниво, да си направя сметката кога ,женим се за много кратко и РАЗВОД Тц-тц!
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 15:13 #20

.Lina72. написа:
Така е,ама аз нямам диамантена че да си я къткам.Освен това на ден се случва да се оженя 5-6 пъти и за да не се охарчвам много като вдигна с някоя ферма ниво(за която не съм женена), не обирам точките, а ги държа, като дойде момента пак да вдига ниво тогава се женя вземам си точките,вдигам следващото ниво вземам пак точките и се женя за следващата която ще ми пусне в рамките на минути и втори поздрав.А се задържам дълго женена само за малки ферми че те вдигат всеки ден нива.Другите включително Кратуна, тя ме предупреждава като ще вдига ниво, да си направя сметката кога ,женим се за много кратко и РАЗВОД Тц-тц!
то далаверката беше когато диамантените бяха без лг Смях е тогава и аз вечно бях в развод Смях Смях Смях Смях Смях
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 15:32 #21

Аз като се оженя изобщо вече не вадя арки.Тя голяма играчка,прескачаш от ферма във ферма,че докато изкараш всички 10 пъти трябва да сменяш фермите,а и място нямам.Иначе имам си ги аз още от хубавите,ама не ми се занимава.
Върнете се в началото Go down
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 19:51 #22

исках да благодаря ба баша за хубавата хитринка,ама нещо не мога да влезна в час с писането и общо взето нищо не свърших Срамержлив
Върнете се в началото Go down
lane99
Тракторист
Тракторист
lane99

Female

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 19:52 #23

ТянкаКалпазанка написа:
исках да благодаря ба баша за хубавата хитринка,ама нещо не мога да влезна в час с писането и общо взето нищо не свърших Срамержлив

трябва само да пишеш след знака за край на цитата . ето този [/quote]
Върнете се в началото Go down
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 19:54 #24

lane99 написа:
ТянкаКалпазанка написа:
исках да благодаря ба баша за хубавата хитринка,ама нещо не мога да влезна в час с писането и общо взето нищо не свърших Срамержлив

трябва само да пишеш след знака за край на цитата . ето този
[/quote]ми сега да пробвам дали съм разбрала ,а пък после ще благодаря и на теб Букет
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 19:59 #25

то хитринки много има ама трябва да се зададе само тема.
на всичко се намиира цаката. а сега не хитринка, а съвет купувайте животни и плодове, които са на сносни цени. с тези ограничения в разсадника и евента който идва, който е накупил много пенита ще направи. а след тези промени ще са нужни, ако не искаме да цъкаме като луди марули
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
Sponsored content




Хитрини и полезни съвети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети Mini_c13 #26

Върнете се в началото Go down
 

Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 10Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: Фармемания БГ :: Дискусии-