Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторСъобщение
rosi1963
Плантатор
Плантатор
rosi1963

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 28 Сеп 2011, 20:19 #176

лета написа:
програма за ферми които са обявили банкрут Кикот Кикот Кикот
сееш сено, то на пазара струва колкото хмела, но става за 25 мин.
и за 25 мин засети две полета се сдобиваш с 2250/2650 в зависимост от това дали си отворил руната. Така сееш продаваш и повече не удряш с чука.
В момента имате възможност да се подготвите за есенния куест. Плодовете са на безценица. захарния клен е на 5-4 мп. бр, фурмите за по-ниските нива също по 5 мп. бр.
Затова продаваш бързо растящи, които струват от 3 до 6 мп. и купуваш плодове които реално са от 140 до 170 мп. и за есенния ще сте подготвини Сладолед Сладолед Сладолед
Сигурно не съм открила топлата вода и много като мен разсъждават така Кой като мен...

Всичко си е много точно, ама най-добре да не допускаш банкрут, имам много продукция и няма да я продавам , 20 000 бадеми , 17 000 захарен клен ,7 000спанак, 10 000 рози , есенния не ме притеснява , само да не се изкуша с тези гевреци и да похарча много пенита , като видя , че слизам под милиончето ,ще спирам , да не лакомея много .
Хубави наградки има , ама и мярка трябва да имаме, хем да се облажим , хем да не загазим Кикотене
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 11 Ное 2011, 19:33 #177

КАК ДА СЕ СДОБИЕМ С НЯКОЛКО ПЕЩЕРИ ЗА ПРИЛЕПИ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ.Елементарно е.Повечето играчи вече имат по няколко помощни ферми от които само изпращат подаръци,играйте във тях пълнолунието,вземете си по една пещера във всяка от тях-от магазина на Джак и на следващото мини събитие-подаръци и търговия си ги изпратете като подарък на основната ферма.И воала-пещери навсякъде,само място да имате.
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 07 Дек 2011, 07:14 #178

Добро утро!
На свой ред и аз ще споделя някои мои "ценни" съвети и напътствия за начинаещите фермери с което се надявам да съм полезна!
1. Подготовка на почвата!
Влизате си в чисто нова фермичка - голо поле и някакъв Тоториум, ще ми казва какво да правя!И така, като не сме свикнали на тежка кърска работа, добре е да изчакаме ежегодния панаир, за да довтасат къртиците. Пускаме ги на полето да изорат и подготвят почвата, а ние през това време, оглеждаме форума за предложения за брак. Тук може да не улучите от първия път, но жертвата си струва. "Забърсваме" първия набил ни се на очи ентусиаст и го пускаме на полето да изтрепе къртиците, които както вече се предполага, трябва добре да са аерирали почвата! Ако колегата съпруг/а/ се справи добре, го възнаграждавате с един впечатляващ Уилсън!
2.Сеитба
Важното е, да не се напрягате и да не бързате, защото знаете за хубавите неща, как стават?! Преди всичко забавлението, затова препоръчвам да минете през мюсли-бара, като начало, пропуснете мюслите /извинявам се за тафталогията, но не се сещам в момента за друго наименование за трицоподобните/.
До тук свършихме доста работа, полага ни се все пак и малко почивка, затова си устройте едно кътче за отдих и полегнете на плажния кош с коктейла на ленивеца!! И утре има ден за сеитба!Усмивка Нани-на


Последната промяна е направена от Смърфиетка на Сря 07 Дек 2011, 15:29; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 07 Дек 2011, 15:11 #179

Смях Смях Смях ти ме уби Смях Смях Смях Смях
добре, че тук не влизат съвсем начинаещи
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 07 Дек 2011, 15:31 #180

лета написа:
Смях Смях Смях ти ме уби Смях Смях Смях Смях
добре, че тук не влизат съвсем начинаещи


След като усвоите началните стъпки, ще преминем към темите за отглеждане на животни и особено актуалните напоследък - мармалади, мекици и компоти! Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Ха-ха-ха!
Върнете се в началото Go down
jiji01091
Тракторист
Тракторист
jiji01091

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 07 Дек 2011, 16:52 #181

Смърфиетка написа:
лета написа:
Смях Смях Смях ти ме уби Смях Смях Смях Смях
добре, че тук не влизат съвсем начинаещи


След като усвоите началните стъпки, ще преминем към темите за отглеждане на животни и особено актуалните напоследък - мармалади, мекици и компоти! Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Ха-ха-ха!

Ох, сега и мене уби Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях ...Май един по един ще ни отстреляш всичките Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях
Върнете се в началото Go down
Медведь
Орач
Орач
Медведь


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 13:07 #182

А
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 13:11 #183

Ако си спомняте вчера по темата за сеитбата - не засяхме нищо. Съветвам Ви да поддържате така избраната стратегия и днес. Единственото Ви усилие, трябва да е насочено към съседите, помолете ги да Ви изпратят по количка за цветя, за да украсите новия си двор. Букет Това никак не е случайно, защото количките дават по 7 МП на всеки час, и докато си пиете коктейла и съзерцавате съседките си през оградата, цъкайте от време на време. Така пенитата ще се сипят направо от небето, докато си лежите. Не се давам. - 18 съседа/ най-малко/ по 7 пенита = 126, примерно ги цъкнете 3 пъти, печелите луди пари без да ставате от шезлонга. Наздраве! Айляк
Относно животните, позицията ми е твърда - храня ги два пъти седмично, а през останалото време им се извинявам! Срамержлив
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 17:20 #184

Смърфиетка написа:
Ако си спомняте вчера по темата за сеитбата - не засяхме нищо. Съветвам Ви да поддържате така избраната стратегия и днес. Единственото Ви усилие, трябва да е насочено към съседите, помолете ги да Ви изпратят по количка за цветя, за да украсите новия си двор. Букет Това никак не е случайно, защото количките дават по 7 МП на всеки час, и докато си пиете коктейла и съзерцавате съседките си през оградата, цъкайте от време на време. Така пенитата ще се сипят направо от небето, докато си лежите. Не се давам. - 18 съседа/ най-малко/ по 7 пенита = 126, примерно ги цъкнете 3 пъти, печелите луди пари без да ставате от шезлонга. Наздраве! Айляк
Относно животните, позицията ми е твърда - храня ги два пъти седмично, а през останалото време им се извинявам! Срамержлив

Хм,да не би днес да сте минали ново ниво? Букет Хм,не бъдете толкова комерсиална с тези колички!Знам,че Макси ви тегли здраво,но на него ще му правим шейна!/за сезона/ Изплезване Брадясал Хлъц!
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 17:32 #185

crusader написа:
Смърфиетка написа:
Ако си спомняте вчера по темата за сеитбата - не засяхме нищо. Съветвам Ви да поддържате така избраната стратегия и днес. Единственото Ви усилие, трябва да е насочено към съседите, помолете ги да Ви изпратят по количка за цветя, за да украсите новия си двор. Букет Това никак не е случайно, защото количките дават по 7 МП на всеки час, и докато си пиете коктейла и съзерцавате съседките си през оградата, цъкайте от време на време. Така пенитата ще се сипят направо от небето, докато си лежите. Не се давам. - 18 съседа/ най-малко/ по 7 пенита = 126, примерно ги цъкнете 3 пъти, печелите луди пари без да ставате от шезлонга. Наздраве! Айляк
Относно животните, позицията ми е твърда - храня ги два пъти седмично, а през останалото време им се извинявам! Срамержлив

Хм,да не би днес да сте минали ново ниво? Букет Хм,не бъдете толкова

комерсиална с тези колички!Знам,че Макси ви тегли здраво,но на него ще му правим шейна!/за сезона/ Изплезване Брадясал Хлъц!


Масър Крус, пристрастието Ви към Макси е напълно разбираемо, никой не би му устоял! Относно нивата - аз съм като изтребител пилотиран от квалитетен състезател/макар и в сянка от форумните дискусии/. Надявам се, чв сте си водили записки, защото ще изпитвам! Голяма работа
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 17:45 #186

[quote="Смърфиетка"][quote="crusader"]
Смърфиетка написа:



Масър Крус, Относно нивата - аз съм като изтребител пилотиран от квалитетен състезател/макар и в сянка от форумните дискусии/. Надявам се, чв сте си водили записки, защото ще изпитвам! Голяма работа

От 82 г. карам коли,два пъти се опитаха да ми поверят самолет/пищяха много и ме гледаха злобно/ Заливане от смях Изплезване /от завист,не друго/ Слушай шефа! За,квалитетният състезател,Благодаря!Такъв съм си! Дявол Готин,срамежлив и отзивчив-Душичка! Слушай шефа!
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 17:57 #187

[quote="crusader"][quote="Смърфиетка"]
crusader написа:
Смърфиетка написа:



Масър Крус, Относно нивата - аз съм като изтребител пилотиран от квалитетен състезател/макар и в сянка от форумните дискусии/. Надявам се, чв сте си водили записки, защото ще изпитвам! Голяма работа

От 82 г. карам коли,два пъти се опитаха да ми поверят самолет/пищяха много и ме гледаха злобно/ Заливане от смях Изплезване /от завист,не друго/ Слушай шефа! За,квалитетният състезател,Благодаря!Такъв съм си! Дявол Готин,срамежлив и отзивчив-Душичка! Слушай шефа!

82 година значи, това е единственото в което водите и то само поради факта, че съм едно младо и невинно същество/ Срамержлив скромността ми не позволява да се хваля повече/, а относно колите, убедена съм, че не искате да Ви повозя, Денсене защото съм мечта за пътните полицаи!/и не само на тях/. Куку
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 18:30 #188

[quote="Смърфиетка"][quote="crusader"]
Смърфиетка написа:
crusader написа:
Смърфиетка написа:



Масър Крус, Относно нивата - аз съм като изтребител пилотиран от квалитетен състезател/макар и в сянка от форумните дискусии/. Надявам се, чв сте си водили записки, защото ще изпитвам! Голяма работа

От 82 г. карам коли,два пъти се опитаха да ми поверят самолет/пищяха много и ме гледаха злобно/ Заливане от смях Изплезване /от завист,не друго/ Слушай шефа! За,квалитетният състезател,Благодаря!Такъв съм си! Дявол Готин,срамежлив и отзивчив-Душичка! Слушай шефа!

82 година значи, това е единственото в което водите и то само поради факта, че съм едно младо и невинно същество/ Срамержлив скромността ми не позволява да се хваля повече/, а относно колите, убедена съм, че не искате да Ви повозя, Денсене защото съм мечта за пътните полицаи!/и не само на тях/. Куку
Винаги съм се радвал,на нещата,които създавам! Фукла!!!И понеже,много се радвам/грешка/Помнех бирите,но забравих-Джина! Заливане от смях А с такава кола,не биха ти простили и- Боза!/КАТ/ В джаза
Върнете се в началото Go down
Смърфиетка
Орач
Орач
Смърфиетка


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Чет 08 Дек 2011, 18:39 #189

Изплезване Не се давам. - /джин/
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:13 #190

искам да си приспа голямата ферма за месец след Нова година
там имам диамантена арка и не искам да я загубя. Говорих с Тонито(тя ми е партньорката) и няма да ме маха нито да се развежда.
Въпроса ми е: Ако си прибера арката в менюто ще може ли всеки ден само тя да я обира или ще си остане така замразена докато не вляза да я обера
Върнете се в началото Go down
lolita
Пазител на градината 4
Пазител на градината 4
lolita

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:20 #191

лета написа:
искам да си приспа голямата ферма за месец след Нова година
там имам диамантена арка и не искам да я загубя. Говорих с Тонито(тя ми е партньорката) и няма да ме маха нито да се развежда.
Въпроса ми е: Ако си прибера арката в менюто ще може ли всеки ден само тя да я обира или ще си остане така замразена докато не вляза да я обера

Без значение дали я прибереш или оставиш, няма да може да я обира след като и ти не я обираш.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:23 #192

lolita написа:


Без значение дали я прибереш или оставиш, няма да може да я обира след като и ти не я обираш.

Ок, благодаря ти!
Бях чула някъде, че когато я прибереш почва при другия да отчита времето, но не разбрах трябваше ли пак да я изкара и чак тогава
Върнете се в началото Go down
lolita
Пазител на градината 4
Пазител на градината 4
lolita

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:28 #193

лета написа:


Ок, благодаря ти!
Бях чула някъде, че когато я прибереш почва при другия да отчита времето, но не разбрах трябваше ли пак да я изкара и чак тогава

След като ти я обереш ще почне да тече време при нея, но след като я обере и прехвърли пак при теб няма да има кой да я обере и следователно и при нея няма да отчита повече. Мисля, че и при прибиране е същото, не само ако не се обира,но ще питам и Баш, като се появи може да има някоя хитринка която да не знам Срамержлив
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:47 #194

lolita написа:


След като ти я обереш ще почне да тече време при нея, но след като я обере и прехвърли пак при теб няма да има кой да я обере и следователно и при нея няма да отчита повече. Мисля, че и при прибиране е същото, не само ако не се обира,но ще питам и Баш, като се появи може да има някоя хитринка която да не знам Срамержлив

има време до Нова година Елха
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 19:49 #195

Чак сега забелязах, че излиза само твоя пост без да се натрупва с другите
Явно сте оправили този проблем ОК ОК ОК
Върнете се в началото Go down
nitzi
Комбайнер
Комбайнер
nitzi


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 20:21 #196

лета написа:


Ок, благодаря ти!
Бях чула някъде, че когато я прибереш почва при другия да отчита времето, но не разбрах трябваше ли пак да я изкара и чак тогава

незнам да не ти изчезне въобще- най- добре пробвай с обикновени в други ферми ако имаш- но пък и диамантената беше при куест и може друго да е валидно за нея- отговор само играчи с диамантени арки ,които са го правили могат да ти дадат. Пиши в темата на Баш във форума. Слушай шефа! Айляк
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 20:35 #197

nitzi написа:


незнам да не ти изчезне въобще- най- добре пробвай с обикновени в други ферми ако имаш- но пък и диамантената беше при куест и може друго да е валидно за нея- отговор само играчи с диамантени арки ,които са го правили могат да ти дадат. Пиши в темата на Баш във форума. Слушай шефа! Айляк

Ще изчакам тук, не искам да ходя там, а ако няма друг вариант ще я оставя на полето. Мисля, че за един месец няма да си изгубя половинката като съсед Голяма работа
Върнете се в началото Go down
ФармеманияБГ
Всезнайко
Всезнайко
ФармеманияБГ


Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Пет 23 Дек 2011, 23:42 #198

недей да я прибираш, да ти стои на полето, а "половината" ти да не я маха. така няма да я загубиш и няма да има проблем. само да кажа, че ако целиш премиум пакета, месец няма да ти е достатъчен.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Съб 24 Дек 2011, 08:43 #199

ФармеманияБГ написа:
недей да я прибираш, да ти стои на полето, а "половината" ти да не я маха. така няма да я загубиш и няма да има проблем. само да кажа, че ако целиш премиум пакета, месец няма да ти е достатъчен.

Да точно това целя, но до колкото знам две седмици след като изтече месеца съседа се запазва все още, ако пак не се лъжа
Ще я умуваме Насаме
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13Сря 28 Дек 2011, 18:24 #200

почвам да задавам въпроси, ако някой знае отговорите, моля да пише Умник

1- след като спреш да влизаш във фермата след колко време почва да спада термометъра?
2-кога точно почервенява термометъра?
3-след като стигне дъното колко време има на разположение играча докато отпадне от съседството?
4-колко време ти трябва да не влизаш във фермата за да те направят премиум?

не е задължително да знаете всичките отговори на въпросите за да ми отговорите, може да е само на един. Баровец Баровец Баровец
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Хитрини и полезни съвети - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 8 Mini_c13 #201

Върнете се в началото Go down
 

Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 8 от 10Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: Фармемания БГ :: Дискусии-