Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Конкурс "България през вековете" - отговори Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Конкурс "България през вековете" - отговори Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Конкурс "България през вековете" - отговори

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ФармеманияБГ
Всезнайко
Всезнайко
ФармеманияБГ


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Вто 06 Мар 2012, 22:02 #1

Здравейте, приятели!
Преди всичко искаме да благодарим на всички, които участваха в конкурса и показаха завидни познания на историята ни.
Колкото и да ни се иска да раздадем награди на всички не можем. Ще имаме тежката задача да изберем три от творбите ви, а всичките са толкова красиви.
Тази вечер /07.03./ ще обявим след гласуване тримата победители и ще бъдат начислени наградите.
А ето и верните отговори.

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489590U

Скрит текст - СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ


Последната промяна е направена от ФармеманияБГ на Вто 06 Мар 2012, 22:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
ФармеманияБГ
Всезнайко
Всезнайко
ФармеманияБГ


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Вто 06 Мар 2012, 22:06 #2

Малко по-късно ще публикуваме всички снимки/колажи, които ще се конкурират при гласуването. Ще участват всички творби, на тези които са отговори правилно на задачи 1 и 2.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
ФармеманияБГ
Всезнайко
Всезнайко
ФармеманияБГ


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 00:01 #3

Това са творбите, които ще участват в гласуването.

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489310G

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489315O

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489364A

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489378O

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489384r

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489414i

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489416L

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489419Y

Конкурс "България през вековете" - отговори 4489425o

Конкурс "България през вековете" - отговори 4484796V



Има още няколко души отговори на първите 2 задачи, но винаги сме държали на справедливостта и равния старт и този път няма да допуснем нарушаване на правилата, макар верните отговори. Колажите им намерихме в нета и не смятаме, че е честно да участват в гласуването. Ще покажем за какво говорим, за да няма сърдити.

http://album.aufeminin.com/album/see_98623/BULGARIE.html
Конкурс "България през вековете" - отговори 4489295o

http://invest2realty.ru/burgaria/cities/vraca
Конкурс "България през вековете" - отговори 4489329a

http://www.cross.bg/1285943
Конкурс "България през вековете" - отговори 4480210y

http://www.kontinenti.com/?p=712
Конкурс "България през вековете" - отговори 4489411s

Припомняме, че условието на трета задача беше да се направи снимка/колаж по дадената тема.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
kitchenbg
Орач
Орач
kitchenbg

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 06:25 #4

Здравейте, искам да отбележа че отговора на четвърти въпрос е вероятно не верен ... съдя по това че въпросът е "Прабългарско племе", трябва да се подчертае прабългарско и да се каже че Траки-те са били заварено племе които са обитавали Балканите и в последствие стават част от България, а в действителност едно от прабългарските племена са Тюрки-те.

Апропо, аплодисменти за положения труд относно този конкурс и нека по добрия победи.

Поздрави.
Върнете се в началото Go down
natali_22
Орач
Орач
natali_22


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 13:41 #5

kitchenbg написа:
Здравейте, искам да отбележа че отговора на четвърти въпрос е вероятно не верен ... съдя по това че въпросът е "Прабългарско племе", трябва да се подчертае прабългарско и да се каже че Траки-те са били заварено племе които са обитавали Балканите и в последствие стават част от България, а в действителност едно от прабългарските племена са Тюрки-те.

Апропо, аплодисменти за положения труд относно този конкурс и нека по добрия победи.

Поздрави.
Да наистина е така. Съгласна съм! Ще е жалко тези с грешен отговор да победят. Грешка е и разбирам,но докато е във време оправете недоразумението.
Върнете се в началото Go down
Бисерна сълза
Орач
Орач
Бисерна сълза


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 13:50 #6

Съгласна съм с потребителите писали над мен! Това в момента го уча, да не ме накарате да доведа учителя си по история тук ;D Моля, поправете грешката си! Трябваше да се изразите по-правилно с племената.
Върнете се в началото Go down
Lili_sv
Орач
Орач
Lili_sv


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 14:02 #7

Странна е историографията:





  • От горе-представеното следва извода, че НЕ СА БЪЛГАРИТЕ ПРОИЗЛЕЗЛИ ОТ
    ИЗМИСЛЕНИТЕ “ТЮРКИ”, А ОБРАТНОТО, ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ТЮРКИ И ТАКА НАРЕЧЕНИЯТ
    “ТЮРКСКИ ХАГАНАТ” са още една ВЕЛИКА ДЪРЖАВНОСТ, РОЖБА НА БЪЛГАРСКИ ДУХ И ГРИЖА
    ЗА НАРОДИТЕ НА СИБИР И СРЕДНА АЗИЯ. ОПИТИТЕ НА СЕГАШНИТЕ ТУРЦИ т.е. РЕПУБЛИКА
    ТУРЦИЯ, като хамелеон да изглеждат за “наследие” на ВЕЛИКИТЕ СИБИРСКИ НАРОДИ, Е
    ИСТОРИЧЕСКИ НЕВЕРНО, НЕМОРАЛНО И НЕОСНОВАТЕЛНО. ТОВА Е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА ВЕЛИКИЯТ
    ТИМУР /ТАМЕРЛАН/ ДА АТАКУВА БАЯЗИД-СВЕТКАВИЦАТА –ПОРОБИТЕЛЯТ НА
    БЪЛГАРИ.
  • Ето и линк към цялото изследване: http://www.astrohoroscope.info/BULlGARI_I_TURKI.htm
Върнете се в началото Go down
Lili_sv
Орач
Орач
Lili_sv


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 14:25 #8

"Траките" били типичен конен народ, правели
кисело мляко и сирене, имали гайди, кавали, тъпани, нестинари и кукери. Днес
никой не отрича, че сурвакането, Трифон Зарезан, Змийските празници, Герман и
др. са обичаи на "траките". Народните им носии и до днес са
българските носии, българските шевици (елбетицата) са
"тракийски".






Остава открит въпросът кои
са прабългарите? До сега твърдо се смята, че в българската народност,
образувана в Дунавска България преди около 10 века, влизат три основни етноса:
Траки, прабългари и славяни. Да, това са основните етноси, но езикът ни показва,
че на практика са два основни етноса – траки и славяни, защото се оказва, че
прабългарите са траки, които след дълго странстване се завръщат по родните си места.



Точният отговор е:


ТРАКИТЕ СА БЪЛГАРИ


Той може и да звучи
странно за съвременника, но затова пък е верен.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 14:41 #9

преди да кажа, каквото и да било искам да се знае, че не искам караници, а просто да е стигне до верния отговор. големи хора сме и смятам, че ще се разберем, макар че ме е яд вече за този въпрос, можеше да е друг....но е факт, така или иначе.
по това, което аз съм учил ще го кажа с 3 изречения, а после може да се оборим едни други с материали.
на нашата територия са били траки, славяни и прабългари. след, което идват много други племена на земите ни, които се обединяват. отворен съм за всякакъв вид диалог. никога не сме се крили и сме искали честна игра, така както махнахме няколко човека от гласуването заради това, че колажите не са тяхно дело.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
хонда80
Пазител на градината 6
Пазител на градината 6
хонда80


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: ......   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 15:24 #10

здравейте , верния отговор е Траките . 99% от всички български ,европейски и световни историци(професори с огромен авторитет в тази област) биха отговорили - Траки . Моля Ви, нека не ги приравняваме към учител по история за 4 клас. Поздрави
Върнете се в началото Go down
natali_22
Орач
Орач
natali_22


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 15:32 #11

аз мисля, че въпроса е неточно зададен и стават и двете племена също и по брой на звуковете. логично всеки си защитава неговия отговор. тъй като грешката до една степен е ваша- пуснете и двете племена за правилни- както си е!
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 16:11 #12

natali_22 написа:
аз мисля, че въпроса е неточно зададен и стават и двете племена също и по брой на звуковете. логично всеки си защитава неговия отговор. тъй като грешката до една степен е ваша- пуснете и двете племена за правилни- както си е!
e до преди малко спорехте, че вашия отговор е правилен. сега се мина на тезата, че и двете са правилни.
ще ти дам пример. атила е бил от хуните. завладява големи територии много племена. всяко племе запазва името си, но е под общия знаменател на хуните. и тук било така. има първоначално траки, славяни, прабългари. много племена се присъединяват, все пак сме били сила, много битки сме водили много сме превзели. простирали сме се на толкова голяма територия, че няма как да не са станал стотици племена. сега остава въпроса, след като всички запази името си под кой знаенател ги слагаме? колкото до това, че са еднакви думите, все някъде трябваше да има уловка, при всеки конкурс сме слагали такава.
тюрките са монголоидни от турция и сибир.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
Lili_sv
Орач
Орач
Lili_sv


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 16:38 #13

Мисля, че конкурсът е страхотен и не бива да се опорочава! С такова желание участвахме в него... А и екипът на Фармемания БГ са си свършили чудесно работата! След толкова години изследвания на нашата история, няма ние да открием "топлата вода"! В хиляди кръстословици отговорът на Прабългарско племе е траки! А и противните на това мнение се дава от един и същ човек с различен профил - не е достойно! Нека организаторите си продължат работата, както са я започнали и най-добрите да спечелят!
Върнете се в началото Go down
Бисерна сълза
Орач
Орач
Бисерна сълза


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 17:38 #14

Добре, добре. Поне предложението да се приемат и двата отговори за верни беше добро. Но както и да е - да не казвам, че сте "скръндзи" или пък ще умрете от това, че ще добавите и нашите колажи Хилене Все пак най-добрия ще победи - ако ние, тези с "тюрките" имаме по-лоши колажи, няма да спечелим. Не виждам нищо нередно. Потребителят преди мен - не е прав. Според мен няма никакъв мултиакаунт - всички са с напълно различни дати на регистрация Намигане
Върнете се в началото Go down
rumi-diva
Орач
Орач
rumi-diva

Female

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Сря 07 Мар 2012, 18:37 #15

Ooooф,аз мислех че думата е Александър втори!!! Рев Рев Рев Рев Рев Рев Рев
Не е честно! Рев Плезла
Върнете се в началото Go down
kitchenbg
Орач
Орач
kitchenbg

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Чет 08 Мар 2012, 08:26 #16

Здравейте, въпреки че наградите са вече раздадени нека ви представя един
урок по история и археология ... понеже човекът който ми помогна с
решаването на част от кръстословицата е научен работник във БАН смея да
твърдя че отговорът на 4-ти въпрос е Не верен.
Както някои потребители са написали че България е създадена от славяни,
траки и прабългари ... как може траките да са и прабългарско племе, но
това е само доказателство за противното.
Така, сега ... Траките са етно-културна общност, които са живели на балканския полуостров
3 хиляди години преди христа, това се доказва и от археолозите, след
което са почти претопени от римската империя 40-те години на 1- век, се обуславя римската провинция Тракия. След разпада на римската
империя на балканския полуостров се обуславя Византийската империя и
съвсем малка част някаква общност предимно от романизирани траки.
Около 1000 г. от останките от прабългари, славяните и завареното население се формират българите.
Така че да казвате и да спорите че траките са прабългарско племе.
А сега кажете кой е верният отговор. Това че в някои кръстословици го пишат, не значи че е вярно.
Хан Крум ако ми кажете че и той е тракиец ... ?
Е няма как да се съглася със тези ваши твърдения, но понеже вчера нямах възможност да напиша всичко това, го пиша сега.
Нека тези които твърдят че верният отговор е Траки да оспорят със факти и доказателства!

Също така, тези които твърдят че има спекула със писане на мнения от мулти-акаунти ... моля да се извинят и да седнат да си прочетат историята!
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Чет 08 Мар 2012, 10:40 #17

ти като гледам и ти не си е чела много щом си ползвала помощ от сътрудник на БАН, а въпросите са елементарни. аз историята съм я чел сигурно доста преди теб.
не исках да се заяждам ама вече ми идва в повече.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
kitchenbg
Орач
Орач
kitchenbg

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Чет 08 Мар 2012, 11:57 #18

Да и аз не исках да се заяждам, но Вие с вашите теории ... аз поне си пиша кой ми е помагал, а не свои твърдения и не казвам че знам много, но поне като имам достоверна информация имам правото да я оспорвам.
Както бях споменал и в предния си пост ... радвам се че има такива конкурси и адмирирам работата която организаторите са свършили, но поне да си проверяват по добре източниците или поне да си задават правилно въпросите.
Но в твоя пост не видях да пише нещо по въпроса! Относно това кой, какво и кога е чел и кой какво знае и на кого му идва в повече ... виж погледни първо от какъв род (мъжки/женски) съм, а не да пишеш наизуст.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Чет 08 Мар 2012, 12:29 #19

аз много мога да напиша ама няма, щото имате празник днес та ще взема да млъкна Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
natali_22
Орач
Орач
natali_22


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Пет 09 Мар 2012, 14:58 #20

не очаквайте каквото и да е друго участие в подобни безумия.............аз нямам думи да споря с такива като вас и затова ще замълча, не друго просто ми е под достойнството
Върнете се в началото Go down
poipoi4777
Орач
Орач
poipoi4777


Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13Съб 10 Мар 2012, 07:57 #21

Точно в този конкурс бях решила, че си струва да се участва. И започнах кръстословицата. Стигайки до 4-ти въпрос в себе си знаех, че точно за траките става въпрос, както знаех и, че траките не са прабългарско племе. И до там беше желанието ми за участие. Колкото и да се надписваме сега и да се убеждаваме един друг кой крив, кой прав едно е сигурно - некоректна е формулировката и спокойно можеше да се мине и без този въпрос. Но пък не мога да отрека труда, който е положен от екипа и похвалното начинание да се разнообразява форума с конкурси, викторини и всякакви събития, свързани с различни дати и празници. Та дори и без празници ако има още по-добре Усмивка Дали и в кой да участваме е наш избор, в спора се ражда истината, но в цивилизования спор. А и с практиката се трупа опит. Сигурна съм, че конкурси ще има още и ще стават все по-добри. Успех на организаторите!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Конкурс "България през вековете" - отговори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "България през вековете" - отговори   Конкурс "България през вековете" - отговори Mini_c13 #22

Върнете се в началото Go down
 

Конкурс "България през вековете" - отговори

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Конкурс "България през вековете"
» Дискусия - "България през вековете"
» Победителите в конкурса "България през вековете"
» Литературен конкурс
» Дискусия - Литературен конкурс

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: До всички :: Конкурси и викторини :: Отминали-