Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Вто 16 Авг 2011, 17:43 #1

Гледам от малцината избрали този занаят горчиво съжаляват вече Усмивка Аз мислех да отварям и втория занаят, но за сега се отказах Усмивка

Нека в тази тема да си споделяме за тънкостите на занаята, още повече днес пуснаха в магазина на фермера нова рецепта с тиква - вижда ми се по-изгодна от ягодовия мъфин, но пък се колебая да набутам 25 лалота, че какъвто съм Калитко сигурно утре ще ми се падне от колелото на късмета Усмивка

Моля по-напредналите в занаята да споделят челен опит Усмивка

Точене Точене Точене Точене Точене
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 05:32 #2

Тази професия си е голяма набутвация. В момента играя на 2 малки ферми на едната взех мармаладите , а на другата пекарите,да ама фермата не е развита и не ми стигат инструменти за фабриката, та реших да погледна рецептите и получих удар.Другият месец като започна пак да играя на голямата ми ферма ще взема мармаладите, не знам как сте се набутали с тези хлябове.Има хлябове за които ще трябва да предадеш 50-60 продукта, в най-добрият случай ще произвеждаш по 1 на няколко дни.
Върнете се в началото Go down
via1313
Орач
Орач
via1313

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 06:12 #3

Хляба ми е точно само и единствено за да се радва дъщеричката ми, че прави тесто и хляб. Така като гледам и второто ниво ще го мина без да правя мъфини, бавничко и спокойничко. Виж мармаладите са лесни, обаче с времето мармалад на пазара ще има, а хляба при тези цени Метене ще е с празни рафтове. Този на пазара в момента явно е от мисиите. А знае ли човек за коя мисия ще потрябва.
Върнете се в началото Go down
lucille_1412
Агроном
Агроном
lucille_1412

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 06:47 #4

След като доста прибързано си избрах да съм хлебарка (не ме спря дори гадничката асоциация), размислих и си платих чинно 5 лева за втория занаят.
Според мен при първия можеш, ако ти липсват основните продукти (без яйца и др. подобни), да се потрудиш повече и да си ги набавиш - на ден можеш да насееш повече пъти пшеница и овес, а при плодовете времето за узряване си е едно и също - можеш единствено да си купиш повече дървета, ама ти трябва и място да ги сложиш, или да купуваш от пазара. Освен това при мармаладите по-нататък също трябват продукти от производства, които се събират трудно.
Не е лесно да си направиш баланса - започнах да правя една табличка колко ще ми струва при базовите цени на продуктите производството от дадените вече рецепти, и колко ще е печалбата от тях, разбира се, пак при базова цена. Лошото е, че нямам много време в момента, иначе ще е полезна за взимане на решение. Ако успея да я довърша, ще я пусна тук.
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 14:20 #5

аз правих тази сметка за ягодовия мъфин и излезе на кантар, т.е. все едно е дали ще продадеш ягодите и яйцата или ще го продадеш на ягодов мъфин Усмивка като разбира се не съм отчела и необходимите огромни количества сол за масленото тесто и за мъфина, общо 40 броя сол Усмивка

така че ще си развивам бавно и славно пекарството Усмивка

Не са написали базовата цена за пастета от тикви в плевнята или по-точно в килера и не мога да си направя разчета за рецептата с тиквите дали да се набутам с 25 лалота за нея, че поне при нея само 10 яйца трябват, а точките са същите като при мъфина Усмивка Някой ако е купил рецептата да пише Бъркане в носа
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 14:44 #6

Аз също съм пекарка в голямата ми ферма и съм на 2-ро ниво.до сега съм направила само един мъфин и смятам да си остана с него за сега. В момента предаван хлебчетата, които спечелих от куеста
А относно яйцата имам само 6 производства и не смятам та правя още(имам възможност-нямам място).
Новите рецепти ако не ми се паднат от колелото няма да си ги купувам. За интернет игра и 2лв. не давам, а спечелените лалогулдени ще ги държа за спешен случай
Върнете се в началото Go down
roberti4ka
Тракторист
Тракторист
roberti4ka


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 15:06 #7

и аз имам възможност да направя още производства за яйца, но после ще трябва да гледам кокошки заради тях, понеже на моя пазар кокошките са рядкост. да не говорим, че мястото е малко. ягодов мъфин за сега ще имам само ако си купя от пазара.
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 16:15 #8

roberti4ka написа:
и аз имам възможност да направя още производства за яйца, но после ще трябва да гледам кокошки заради тях, понеже на моя пазар кокошките са рядкост. да не говорим, че мястото е малко. ягодов мъфин за сега ще имам само ако си купя от пазара.

сутринта купих 174 кокошки по 25 лева, някой сънен ги беше отървал от курника Усмивка

та по мои наблюдения в периода 4.00-6.00 ч. има голям шанс да намериш супер дефицити на пазара
Върнете се в началото Go down
lucille_1412
Агроном
Агроном
lucille_1412

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 17:30 #9

roberti4ka написа:
и аз имам възможност да направя още производства за яйца, но после ще трябва да гледам кокошки заради тях, понеже на моя пазар кокошките са рядкост. да не говорим, че мястото е малко. ягодов мъфин за сега ще имам само ако си купя от пазара.

Имам вече цели три - мога да ти го пратя за подарък, ако искаш, можеш да го изядеш, но не знам дали ще можеш да го продаваш!
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 17:48 #10

лета написа:
Аз също съм пекарка в голямата ми ферма и съм на 2-ро ниво.до сега съм направила само един мъфин и смятам да си остана с него за сега. В момента предаван хлебчетата, които спечелих от куеста
А относно яйцата имам само 6 производства и не смятам та правя още(имам възможност-нямам място).
Новите рецепти ако не ми се паднат от колелото няма да си ги купувам. За интернет игра и 2лв. не давам, а спечелените лалогулдени ще ги държа за спешен случай

Аз си пазех допълнителните завъртания на колелото от "ежегоден пазар" за деня Х, в който ще пуснат рецептите на колелото, т.е. днес. Преди малко 10 пъти въртях колелото, само 2 пъти ми се появи рецептата като възможност за спечелване Усмивка така че не разчитам на колелото, но се отказах и да купувам рецептата - ще чакам някой друг да се набута преди мен Усмивка
Върнете се в началото Go down
roberti4ka
Тракторист
Тракторист
roberti4ka


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 18:03 #11

lucille_1412 написа:
roberti4ka написа:
и аз имам възможност да направя още производства за яйца, но после ще трябва да гледам кокошки заради тях, понеже на моя пазар кокошките са рядкост. да не говорим, че мястото е малко. ягодов мъфин за сега ще имам само ако си купя от пазара.

Имам вече цели три - мога да ти го пратя за подарък, ако искаш, можеш да го изядеш, но не знам дали ще можеш да го продаваш!

ако ми го пратиш като подарък ще си го държа и ще си го гледкам. Заливане от смях но май е по добре да си го използваш. не че не мога и аз да си направя, ама ми се свидят яйцата за сега. всъщност проблема не е в ресурсите за рецептите, а в това че просто нямам желание да се "трудя" за да постигна нещо /в случая да си направя мъфин/. играта просто ми доскуча. чаках фабриките за да се разнообразя, но не стана. Главоблъскане
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 18:10 #12

roberti4ka написа:
lucille_1412 написа:
roberti4ka написа:
и аз имам възможност да направя още производства за яйца, но после ще трябва да гледам кокошки заради тях, понеже на моя пазар кокошките са рядкост. да не говорим, че мястото е малко. ягодов мъфин за сега ще имам само ако си купя от пазара.

Имам вече цели три - мога да ти го пратя за подарък, ако искаш, можеш да го изядеш, но не знам дали ще можеш да го продаваш!

ако ми го пратиш като подарък ще си го държа и ще си го гледкам. Заливане от смях но май е по добре да си го използваш. не че не мога и аз да си направя, ама ми се свидят яйцата за сега. всъщност проблема не е в ресурсите за рецептите, а в това че просто нямам желание да се "трудя" за да постигна нещо /в случая да си направя мъфин/. играта просто ми доскуча. чаках фабриките за да се разнообразя, но не стана. Главоблъскане

той освен за гледкане за друго не става Изплезване ти би ли яла нещо правено от ягоди, яйца, мляко и обилно количество сол Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях

аз съм произвела около 5 мъфина до сега, но всичко съм изтъргувала
овесените хлебчета си ги ям, когато ми трябва да сея пшеница, а пшеничните хлебчета ги влагам в занаята - по 5 на ден, имам около 100 бройки Усмивка
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Сря 17 Авг 2011, 19:26 #13

Сега чета тука, че който си е произвел мъфина си го пази, а аз главата Главоблъскане Главоблъскане Главоблъскане Главоблъскане го предадох за усъваршенстване
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Пет 19 Авг 2011, 14:00 #14

titi166768 написа:


той освен за гледкане за друго не става Изплезване ти би ли яла нещо правено от ягоди, яйца, мляко и обилно количество сол Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях

Рецепта за маслинено-чесново песто:
1 чатни
100 чесън
10 орехи
10 маслини
30 захар за желиране Учудване Учудване
Ами добър апетит Уааа! Дай да направим банкет с ягодов мъфин и маслинено-чесново песто- всички ще си тръгнат гладни в добрия случай, а в лошият с ужасни стомашни проблеми Насаме
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Пет 19 Авг 2011, 17:19 #15

.Lina72. написа:
titi166768 написа:


той освен за гледкане за друго не става Изплезване ти би ли яла нещо правено от ягоди, яйца, мляко и обилно количество сол Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях

Рецепта за маслинено-чесново песто:
1 чатни
100 чесън
10 орехи
10 маслини
30 захар за желиране Учудване Учудване
Ами добър апетит Уааа! Дай да направим банкет с ягодов мъфин и маслинено-чесново песто- всички ще си тръгнат гладни в добрия случай, а в лошият с ужасни стомашни проблеми Насаме

знаех си, че у немско имат извратен вкус, но това надмина очакванята ми Плезене

иначе, чесън със захар ми е любимото Изплезване Изплезване Изплезване
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Пет 19 Авг 2011, 18:00 #16

Ужас бля... Защо не направят нещата които би трябвало да са солени със сол, а сладките със захар без значение дали е професия за пекари или мармалади?!
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Пет 19 Авг 2011, 18:20 #17

защото са сбъркана нация и там съм яла кайма с компот от кайсии ЦРУ

т.е. не съм го яла, но се опитаха да ми го пробутат Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Пет 19 Авг 2011, 19:28 #18

titi166768 написа:
защото са сбъркана нация и там съм яла кайма с компот от кайсии ЦРУ

т.е. не съм го яла, но се опитаха да ми го пробутат Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях
А стига , живея от 10 години в Германия,ама още не съм яла таквиз чудесии Учудване Учудване
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Вто 23 Авг 2011, 14:47 #19

има промени, за сега в 1,2 и 3 ниво на куест, който отдавна сме минали Намръщка

замразявам занаята до изясняване на ситуацията
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Вто 23 Авг 2011, 15:25 #20

.Lina72. написа:
titi166768 написа:
защото са сбъркана нация и там съм яла кайма с компот от кайсии ЦРУ

т.е. не съм го яла, но се опитаха да ми го пробутат Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях
А стига , живея от 10 години в Германия,ама още не съм яла таквиз чудесии Учудване Учудване

Този специалитет се казва "Стек Антоанета" и в повечето случаи се приготвя от бон филе, но може и от кайма направен във вид на едно голямо плоско кюфте. Не съм го пробвала в този вариант, трябва да го опитам. Сладолед Сладолед Сладолед
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Вто 23 Авг 2011, 15:28 #21

titi166768 написа:
има промени, за сега в 1,2 и 3 ниво на куест, който отдавна сме минали Намръщка

замразявам занаята до изясняване на ситуацията

Аз продължавам само с хлебчетата докато не намалят яйцата(не ги из срам, три куеста с яйца и не им стига това ами и в производството във фабриката по 10 бр. на парче- за ден 50)
Върнете се в началото Go down
nitzi
Комбайнер
Комбайнер
nitzi


Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13Вто 23 Авг 2011, 16:49 #22

Farmeramafans

Промяна на Бейкър занаят * Актуализация *
Като земеделски стопанин мъдрост само форум обяви, че е първата серия от куестове за тестени различни корекции. По този начин разликата между изискванията за Marmeladiers и тестени вече няма да бъдат толкова големи.

Здрасти Фармър,

по Ваше желание, екипът направи малка промяна в занаята сектор. The Quest серия хлебни ученик коригира отново е на първия етап, създавайки по този начин облекчение.

Вашият Farmerama Екип

Източник

UPDATE

Новите стойности:

Quest 1: Производство на хлебни Apprentice
Етап Получаване Награда
1 500x овес, пшеница 500x ЕП 250, 1 звезда
2 5x яйце ЕП 250, 1 звезда
3 Вода 10x, 5x краве мляко, козе мляко 5x ЕП 250, 1 звезда
4 Били ли са еквивалент на 15 000 Пени Мос ЕП 250, 1 звезда
5 5x техника, Плочки 500x, 500x Тухла Етап позволи на хлебни изделия, стикер, 1 звезда
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ   Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ Mini_c13 #23

Върнете се в началото Go down
 

Задруга на кандидат-майсторите ПЕКАРИ

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: Фармемания БГ :: Дискусии-