Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Нашият избор, вашия глас Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Нашият избор, вашия глас Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Нашият избор, вашия глас

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ФармеманияБГ
Всезнайко
Всезнайко
ФармеманияБГ


Нашият избор, вашия глас Empty
ПисанеЗаглавие: Нашият избор, вашия глас   Нашият избор, вашия глас Mini_c13Пон 10 Окт 2011, 20:40 #1

ГЛАСУВАЙТЕ ТУК!
http://farmemaniqbg.webnode.com/viktorini-i-konkursi/
Здравейте, сладкодумци! Имахме тежката задача да допуснем само 10 от вас до гласуване. Изборът беше много труден! Всеки един е достоен за награда, но конкурса трябва да има и победители. Анкетата може да намерите тук - http://farmemaniqbg.webnode.com/viktorini-i-konkursi/ . Също така да видите отново произведенията и ID на авторите им. Крайният срок за гласуване е 15.10.2011 /събота/ - 20ч.
Подкрепете фаворита си!
Искрено благодарим на всички останали участници! Всеки един от Вас беше достоен конкурент, заслужаващ награда!
Всички минаващи в следващият кръг - гласуване, ще помилим да погледнат още веднъж ID си. Не искаме да има грешки и недоволни накрая. Не може да смените ID-то си след края на гласуването, затова погледнете още веднъж добре всички цифри дали са на местото си. При евентуална грешка пишете. Но грешка, а не цялостна смяна! Извиняваме се, за неудобството, че няма да се гласува тук, но не искаме да обвързваме никого с регистрация!
Късмет на всички! След дълга беседа организаторите на конкурса се спряхме на следнит
е 10 произведения :

15933292
Аз русата каубойка
от специална прослойка
се дотътрих до фармерама
и пред мен се откри
голяма панорама.
Гледам " Къщата на пеперудите"
и си казах: " Лелеее, лудите"!
Как са всички украсени
и все в различни десени.
А до тях Ленивец- мързеливец,
ама той голям щастливец.
Бавно носи свойте точки
и прави мойте рейтинги височки.
Тази нощ Луната се изпълни.
Пак е пълнолуние.
Кокали, чудовища
се разхождат по кръстовища
и изказват своите становища.
Ех, влюбена съм! И какво от това?
Обичам искрено д-р Зелева глава.
Макар, че с него не се излиза на глава.
Той е достопочтен
и много важен с тоз зелен тен.
Много съм доволна...
като звезда волейболна.
Спец майстор- строител
и народен будител.
Понякога се чувствам
като островитянин,
но на никого не съм душманин.
Обачееееее......
Настъпят ли ме опашка
обличам избелялата рубашка
и като луда кокошка
се насочвам към узрялата овошка.
Ти, ри, ри!
Фермата ми пак блести .
Бягат бръмбари и болести.
Ръцете ми от труд мазолести
ви махат приветливо.
С усмивка на уста
хванала фуста в ръка
ви пожелавам да
спечелите подаръка!


15100047
През октомври бирен фест
И....гевреци за мезе.
Купон във фермерския лес,
Каубойка крава там реве...
Боли я лявото копито,
А доктор Зелева глава,
Из под вежди гледа я сърдито
И дотътря се, едва, едва.
Лудата кокошка кряска,
Не може нищо да снесе.
Майстора строител тряска,
5000 на чук...нейсе...
Ето го, ленивец – мързеливец
И той за бира чака ред,
Но нали е приказливец
Нареди се най-отпред.
Настана пълнолуние по пладне
И островитянина се появи,
Доктора “отрязан” падна,
Носа му вирнат се разби.
И в къщата на пеперудите препиха,
Ооооооооо, замаян полет клет,
в пчелина се забиха
крилцата им се залепиха с мед.
Достопочитаемий читателю, налей,
Налей по бира и наздраве,
А после песен си запей,
Че такъв куест, не се забравя!

24722667
Ох, да ти се оплача комшийке!
Че то, мойте беди, край нямат...
Ама, така е, като съм една луда кокошка.
Отидох онзи ден при кварталния админ. Един такъв, целия син, знаеш го. Много достопочтен изглежда.
- Имам проблем с Къщата на пеперудите – казвам му – скъсала се мрежата и всичките излетели.
- Ами, оправи го бе, Марче – вика ми – наеми си майстор строител. Има тука един островитянин, много е добър.
- Е, с какво да го наема – питам.
- Как с какво? Вие сте хора заможни, имате много кеш. Поразчистете кеша – и готово. Тъкмо ще обновите след това.
Ей така ми говори оня, синичкия. Досущ като д-р Зелева глава, дето рекламира по телевизията ползата от чистенето на бисквитките.
Е, няма как, отидох при островитянина. И какво заварвам – играе нашия самба с една овца. Опънал една шатра насред двора, избили чепа на бурето и смучат ли смучат бира. А пък една друга овца им сервира. Абе, пълен цирк ти казвам.
- Така и така – казвам – да ми оправиш пеперударника.
- Изключено – вика – сега има бирфест. Пък и моите богове ми забраняват да работя по пълнолуние.
- Е, днес е пълнолуние, ами утре? Пък и кеш ще падне – уговарям го аз.
- Ами, ти с кеша трябваше да започнеш – вика – щото в селото се е курдисал един котарак и срещу скромна сума ти дава да удряш с един чук. Към два милиона потроших вече. Ама к’ви награди давааа... Цялата къща с парфюм напълних. Утре идвам – обеща най-сетне.
И вярно, къщата му наистина миришеше, ама си мислех, че е запалил от ония, техните пръчици.
Както и да е, на другия ден чакам. И чакам! И чакам! Стана обяд, него го няма. Тъкмо да се нервирам сериозно, гледам – задава се. Ама се влачи. Че като скочих като една каубойка, като го гепих и го дотътрих в къщи. Ама така – както дотътрям козата, кога се опъва да я издоя.
- Чакай ма, како Марче – вика – ще ми счупиш чука, пък знаеш ли колко са кът?
- Какво ще те чакам бе, ленивец-мързеливец такъв! На мен кьорава пеперуда не ми остана, аз да го чакам. Сега като те подкарам с чука...
И тъкмо се бях набрала – оп, цъфна оня, синичкия.
- Аааа, Марче – вика – нали знаеш, че в наше село има правила – никакви обиди. Ще те накажа, да знаеш!
Брех, че като ми кипна! Теглих им по една, отидох при котарака и бой с чука, бой с чука – каталясах, ама си го изкарах.
Сега и моята къща е пълна с парфюми. Ако искаш с литрите ти ги подарявам.
Какво!? Ааа, ти вече си ходила при котарака...
Абе, кучета няма ли в това село, бе? Мотаят се тука разни котараци и обират на хората и последното пени! Сега пак ще трябва да сея като луда...

3605687
Един приятел аз видях,
поздравих го и тогаз разбрах
за една ферма невероятна
и о, колко необятна!
Той живеел на Бахама
и ленивец-мързеливец гледал там,
а майстор строителя добричък
оборите строял...
Но взела, че се появила няк’ва каубойка,
дотътрила се наш’та, носила си стойка,
че да сложи лудата кокошка там,
че да плаши всеки мъж в очите с плам...
Островитянка искала да става,
но уви, то фермермерството лесно не се получава...
Къща с пеперуди ужас й се вижда,
‘щото явно, че ги ненавижда...
А как ще гледа таз жена светулки,
като даже не понася невестулки?!...
Ябълка не мож’ да обере,
кестен иска, ех, бе, бре!
За пълнолуние време дошло
и едно доматче отнякъде пришло,
че като полудяла наш’та каубойка,
чак на лудата кокошка разрушила готината стойка...
Д-р Зелева Глава я гледа,
чу, видя, накрая и я разгада,
па после чак я обузда –
бясна беше таз мома...
„Тя за фермерка не става!”,
клати глава той и се възмущава...
„Да отива на почивка на Бахама
или да ходи пак в квартала –
дет’ занаятчиите се намират
и дет’ ще вземе хляб,
или пък – мармалад!”
Тъй докторът достопочтени каза
и така той всичко доказа...
Изпратихме каубойката обратно,
ама хайде – направихме го деликатно...
Достатъчно й беше „Чао, чао!” да чуе еднократно,
за да си замине безвъзвратно!

16678445
Лудата кокошка бягаше в гората,
Но се спъна в камък и падна в тревата.
Крачето си счупи,започна да писка и помощ да иска.
За да и помогне при нея дотича крава- каубойка,
Която дотътри тромаво си тяло
и достопочтено каза и направо:
-Ще те заведа при Д-р Зелева глава,
но първо ни трябва кола!
Свирна 2-3 пъти
И един приятел ,хубавец неземен,ленивец-мързеливец
бързо появи се с малката количка ,неговата бричка.
Потеглиха дружно по пътя неравен
Но в далечината видяха сияние.
Пристъпиха плахо напред в тишината
и пред тях се изправи Луната.
-Аз съм Луната ,не ме ли познахте
И в пълнолуние вий се озовахте !
Сега ще изчакате малко с търпение
да ви направя едно предложение.
Тук имам приятел,островитянин.
И на своя остров ще ви заведе
в къщата на пеперудите вълшебна
изцеление ще ви даде.
-Ще ни трябва лодка!-извикаха всички.
Майсторът –строител е вече на ход,
той ще ни помогне и ще ни избави
с нелеката участ на име „Живот” !!!

10571389
За Фармерама аз ще Ви разкажа
във стих и рима ще Ви я покажа,
и като вещ майстор строител,
ще ви разходя из мойта обител!
Във нея има крава каубойка,
и пухкава кокошка кат' девойка,
Прасчо там дотътрям с много мъка
и достопочтен пауна гука.
Във гората ходя на разходка,
под дървото търся си находка,
къщата на пеперудите да видя,
никого да не пропусна и обидя.
А когато съм островитянин
на ленивец-мързеливец съм стопанин,
авокадо и кокос събирам
и пера от папагал намирам.
Занаятите развивам със желание.
Влагам много мъдрост и старание,
но когато збъркам със рецепта блага
д-р Зелева глава помага.
Ужас ме тресе при пълнолуние,
но играя с плам и остроумие.
Да привършвам вече ми е време,
лудата кокошка да ме вземе!

15241369
Накрая на гората живееше доктор с очила,
когото всички наричаха "Зелена глава",
но не защото беше млад и зелен -
напротив - възрастта го правеше достопочтен.
Той бе разсеян и незрял,
макар, че дълго бе на този свят живял
и беше неизбежно, че някаква беда
накрая ще се случи на вятърничавата му глава.
Неговото хоби беше да събира пеперуди
и затова никой никога не се учуди,
че неговият дом наречен беше къщата на пеперудите
сгушена на китно място, в което може да се влюбите.
При доктора отдавна бе дошъл на гости,
далечния му братовчед Ленивец, по времето на Великденските пости.
Дотегна му на този братовчед,
да хапва постни ястия безчет.
И дали, защото беше пълнолуние,
тази нощ го тикна към безумие.
И той реши да постъпи безсрамно
и да заколи някоя кокошка тайно.
Но тази птица беше песнопойка
и беше ловка като каубойка.
Прицели се и клъвна го в окото
и после с цяло гърло изкрещя му в ухото.
Доктора тогава се събуди,
дотътри се и много се учуди,
да види братовчед си проснат на земята
с кокошка луда на главата.
И в тази суматоха в курника,
запалената свещ от ръката му катурна се.
От пожара сякаш се разсъмна...
Този Ленивец
даже беше мързеливец
и не беше смел островитянин,
но твърдо обещание направи,
стореното зло да се забрави
и като истински майстор строител
издигна нова къща в тази горска обител.

20872242
Достопочтен майстор-строител
днес по пълнолунуе пристигна
и за нула време сръчно
пълна врява в двора вдигна.
Плесна крава каубойка ,
тя пък силно измуча.
Наложи се да викам спешно
доктор Зелева глава.
Спъна се в луда кокошка,
а тя-подарък ми от мама Божка,
от "Пълна лудница"- за берекет,
но сполетя я лош късмет.
Майсторът островитянин
уж начетен , уж напет.
Вижте, от рояка бяга,
целият омазан с мед.
До ленивец-мързеливец се спира
и при него утеха намира.
В целият си ръст се простря
и уморен от гонката-едва не заспа.
Дотътрям се до него и казвам:
Не мисля да Ви наказвам!
До днес с всичко се справях сама!
И занапред ще продължавам така!
Майсторът се изправи и ахна.
Къщата на пеперудите отсреща съзря.
-У-ха-а! Това се казва панорама! -
продума той със зейнала уста.
-Не,приятелю!Това е моята фармерама!
И за нея се грижа сама!

21809685
Хей, привет! На всички тука -
здраве, щастие, сполука!
Много ми е драго - Зойка,
по професия - каубойка.
Гледам: сговорна дружина
на мегдана на раздумка,
рекох си: И аз ще мина
да почерпя по локумка.
Ох, да седна, да въздъхна,
че дотътрих се едвамка
в тоя пек. И да се пъхна
тука на дебела сянка.
Вземайте, не се свенете,
докато са топли си хапнете!
А пък аз ще ви разкажа
как луната ни наказа.
Тази нощ по пълнолуние
бе във фермата безумие:
тича лудата кокошка,
Петльо дири, иска прошка,
че измътила яйцата -
и... джуджета - резултата.
А пък в къщата на пеперудите -
шок и ужас. Как?! - се чудите.
Майстор някакъв строител
и къртицата-ръководител
взели всичко да рушат,
хотел щели да строят.
И ленивец-мързеливец
вика нещо и крещи
вместо на дървото слива
сладичко да си поспи.
В този шум и олелия
мен глава ме заболя
и опитах да открия
доктор Зелева глава.
Лутах се и най-накрая
на Бахама го открих,
с островитянин-калпазанин
бира пият на тепих.
Почнах аз да се оплаквам -
слуша той достопочтен,
но какво ли да очаквам -
слуша, а не гледа мен.
Гледа бурето със бира
мисли, мъдри и реши
че е време най-подире
мнение да заяви:
"Виж сега, за таз глава -
само зелева чорба!"
Странен доктор! Не ракия
е причина за това
и не съм аз махмурлия,
да ми дава таз чорба...
Май напълних ви главите
с мойте приказки безчет.
Ще си плюя на петите -
към оборите напред!

3848532
Фармерама се играе от милиони участници от десетки страни по всички континенти. Това са подрастващи и пенсионери, начинаещи и „стари пушки”, напористи и улегнали играчи, някои са нетърпеливи бързо да стигнат края на играта, други се надяват на нейното безкрайно продължение. Това предполага огромно разнообразие от характери, вкусове, интереси и подходи към играта. И все пак – сред всички тях могат да бъдат открити и обобщени много общи черти.
Но нека не бъдем голословни.

Ленивец-мързеливец/ленивка-мързеливка
Този тип играч не си дава много зор – влиза в играта през няколко дни, колкото да запише участие и съседите да не му бият шута. Животните му получават храна 2- 3 пъти седмично. Обаче много се нерви, когато му буренясат полетата и редовно се жалва и прави предложения във форума „това недомислие да бъде премахнато!” Често му се случва да не си спомня кое растение е засял за последно. За сметка на това първо се информира дали междувременно не са пуснали някой бонус-код – защото „все файда, кой ти я дава?, а и не си работил за нея”. Любимо животно му е Сид, който достопочтено дотътря табелата с процентните бонуси ... и се просва да спи. Ех, да можеше всеки така.... Ленивецът рядко завършва евент и често се случва да хваща последните дни от някое събитие. Едва на втория или третия път става свидетел на пълнолунието и трескаво пита съседите си какво става. След една година игра достига най-после Бахамарана и блажено се просва да спи на плажа под сянката на някоя палма. Там си прави палмова горичка и се радва на синьото море и прекрасните залези. Тики-барът е любимата му локация. Ленивецът има много съмишленици и често влиза във форума, като търси някой да почерпи: я с кафе и кифличка, я с биричка и мръвка... Явяването му там се посреща с овации. Живот!!!

Луда кокошка/Луд петел
Тези играчи са от типа „Залудо работи, залудо не стой”. Те са неуморни ентусиасти – компютърът им непрекъснато е включен на играта. Обсебени са от Фармерама и за тях няма уикенд, няма празници, няма отпуски. Лаптопът е с тях дори и в леглото. Голямо безпокойство настъпва при планиране на отпуската, като основен фактор при избора на дестинация и хотел е Интернет-покритието. Ако не играят, те са във форума, като любими рубрики са им FAQ и Официални съобщения. Нямат пропуснато събитие и се стремят да минат всеки евент на 100 %. Не могат да си позволят да загубят дори и една кокошка (оттук и името на този вид играчи) и стриктно следят времето на всяко растение, обор или продукт. Лудата кокошка упражнява и двата вида занаяти и вече е преполовила левълите им. Тя има солидни запаси от всичко в плевнята си и спокойно чака следващия евент, като се хвали пред другите играчи, че от даден продукт има десетки хиляди бройки. Почти не продава, а предимно купува – тя трупа. Обича да дава съвети във форума и да се кокошини. При Пълнолуние си навива будилника и стряска домашните си (понякога по няколко пъти за една нощ) със среднощни прибежки до компютъра. Оттук и прилагателното „луд/а”. Лудата кокошка е най-нетърпеливият играч, който иска да получи всичко веднага – евентите и задачите в читалището гледа да мине изцяло още в деня, в който са пуснати – ако трябва и с лалогулдени. Иначе е безобиден и лъчезарен играч.

Майстор строител
Този играч е архитектът във играта. Той обмисля задълбочено и изчислява внимателно и предварително какво точно да отглежда, за да бъде най-изгодно и като цена, и като количество. Най-често е специализиран в отглеждането на животни. Прави на Еxcel таблици и непрекъснато съпоставя и въвежда нови данни. Със замах чисти цели полета с дървета и растения и на тяхно място строи обори и производства. Нерядко тези играчи се специализират в отделни браншове, като с месеци отглеждат я овце, я крави – храна купуват на пазара. Любимо събитие им е уикендът със „специалните обори”, като тогава са просто неудържими – купуват лалогулдени, докато някой от семейството не им отнеме мобилния телефон. След това преживяват 1-2 дни период на адаптация и съвземане. Майстор-строителят вече е събрал десетки обори за лосове, прилепи, кенгуру и елени. Има дори и светулки. За съжаление много рядко му се пада „Къщата на пеперудите”. Казва, че когато и тя му се падне, ще спре да купува обори. Но тайно в себе си се надява, че това не е краят и че БигПоинт непременно ще измисли някой нов обор. Поради това най-дейно участва във форума в рубриката „Нови идеи и предложения” и неуморно измисля нови и причудливи животни и производства. Протестира също и че няма място за всичките си обори, но в действителност е дълбоко удовлетворен от себе си и често отваря менюто за животните, за да им се любува като на ценна колекция. Биреният фест от тази година му е фаворит, защото обогати колекцията му с XXL-експонати. Още от сега въздиша за следващия подобен евент.

Каубой/каубойка
(в превод: кравар/краварка)
Не се подлъгвайте от името. Тези играчи са напористи състезатели. Още от самото начало те се запознават с всички възможности на играта, изчитат целия форум и още на 5-то ниво имат пълен набор съседи, а между 10 и 40 левъл се стремят да минават по едно ниво на ден. Нерядко им се удава. Много са любопитни и не се страхуват да питат - и във форума, и съседите си. Дълбаят по въпроса, докато не получат удовлетворителен отговор. Ако трябва отварят няколко теми. Но към 20-30 ниво вече знаят всичко и охотно започват да дават акъл на другите. Особено предизвикателство за тях са високите нива, като всеки вдигнат левъл изживяват като обяздването на див жребец. Играят Фармерама със страст и обичат да се състезават със съседите си със същото ниво като тях. Често побеждават и оставят останалите да дишат прахта им. Тези играчи в повечето случаи имат повече няколко, които използват за експерименти и сравнение. Всеки евент и събитие изиграват докрай, като понякога късат жива плът (купуват лалогулдени), за да ги приключат. В градината им са изложени крайните трофеи от всеки евент. Те са играчите с най-много завършени задачи в читалището.

д-р Зелева глава
Това са амбициозни играчи, достигнали до високи нива и разгадали тънкостите на играта. Те са компетентни и перфектно се справят с всеки евент и всяко предизвикателство. Бързо навлизат в материята и споделят всеотдайно, а понякога не, своя опит от играта. Знаят много добре при кой евент си заслужава да се премине от големи в малки полета* и защо при евент с начален брой от 5 растения си заслужава да сложиш в началото от торта на Мими, но рядко го споделят във форума. Настояват и другите да помислят и проявят въображение. Държат под око и няколко чуждестранни форума и фен-сайтове. Любимото им мото е: ”Информацията е власт”. Те просто знаят всичко или поне смятат, че е така. Полето за тяхна изява, разбира се, е форумът – изказват се ерудирано и са „на всяка манджа мерудия”. Нервят модове и админи, като съобщават във форума все още неизвестна информация, която намират на друго място – поради това си навличат банове и наказателни точки. Понякога стават досадни с менторския си тон, но и не помисляйте да излезете на глава с тях – те не търпят противоречие и просто са крайна инстанция. Д-р Зелева глава може да напише труд за играта и ако се съберат всичките му писания във форума, това би станало обемисто доказателство за неговата/нейната начетеност по въпроса. Професурата му тогава ще е в кърпа вързана.

Островитянин/островитянка
Тези играчи обичат красивото и изпитват радост от живота. Играят за удоволствие и отмора. Техните ферми са добре подредени, като често отглежданите растения се подбират по цвят, а не по критерии като необходимост или финансова изгода. Островитянинът е естет и мечтател и обича да експериментира с цветове и форми, като с часове може да си поиграе, за да пресъздаде някоя идея. Веднага след това прави снимка на фермата си и гордо моли съседите си за оценка. Когато види, че оценките падат, прави нова снимка и с примряло сърце чака признанието на другите. Участва в евентите дотолкова, доколкото му хареса някой итем, който би намерил място в прекрасно подредената му тематична градина. Но тогава участва с хъс и нерядко плаща с лалогулдени, за да придобие на всяка цена някой предмет. Островитянинът е романтик по душа и ако има възможност си купува розови очила, през които съзерцава влюбено своята ферма – неговия шедьовър. Той не бърза да достигне високи нива – а заветната му цел е Бахамарама, където сред екзотични животни и дървета с най-красиви цветове да изживее (като Гоген) мечтата на живота си.
Много рядко пише във форума и то за да прикани другите да оценят фермата му. Участва с желание в художествени конкурси.

Мистър 10 милиона
Това е всепризнатият повелител на пазара. За тези играчи играта започва и завършва с него. Внимателно следят цените и винаги си водят бележки за сравнение. Цел на играта са най-изгодните покупко-продажби. Отглеждат само това, което е дефицит, а при конкурентни стоки се избира по-доходоносната. Те имат десетки обори и производства от всеки вид и не им е жал да ги разрушават и подменят. В евентите участват само, ако предлаганите итеми носят мъхнати пенита. Обаче рядко ги довършват. Иначе всеки евент е източник на баснословни печалби поради завишеното търсене на определени стоки. В градината са освободили само толкова участъци, колкото да поставят итемите, носещи МП – най-често това са 1 или 2 участъка. Те са сред най-яростните противници на ограниченията в оранжерията, защото първия си милион са спечелили именно със спекулации.
Като израз на своето богатство са си накупили всички итеми, символизиращи благополучието им – лимузина, голф-игрище, плувен басейн и вила. Някои имат по няколко от всеки вид ....
На Бирения фест тази година са сред малцината, успели да оползотворят всичките си брецели и да получат „Удари Лукас”. Но ... бълха ги ухапала. Техните печалби от този евент са баснословни, като за десетина дни някои от тях се превърнаха в милиардери.
Ето дословното изказване на един участник: Kaja1968:
„При вложени 1,2 милиона МП получих:
- 70 звезди
- 142.078 ТО
- 118.895 МП
- Обори / дървета на стойност 2.515,60 ЛГ (бел. а. – обърнете внимание: цифрата е със запетайка!)
- Парфюм / обори / дървета на стойност 946.800 МП
- 6 от 9 итема
Освен това ми останаха още 842 брецели, които бяха преизчислени в ТО и МП!”
И за да се уведите, че това не е изолирано явление, още един цитат, този път на (Sunny):
Вложения: около 1.320.000 MП
Печалба: на стойност около 2.145.000 МП + около 4.500 ЛГ (отговарят на около 150 € !!)
Ето – за това става въпрос.

Крал на ТО
Тези играчи се стремят да постигнат в най-кратки срокове най-голям брой точки опит, тоест за тях времето е най-ценният ресурс в играта. Любимо събитие им е денонощието с петорно повече точки от дърветата, за което се подготвят грижливо, за да могат да оберат дърветата си по два пъти. Те знаят много добре кое растение, обор, дърво или производство дава за най-кратко време максимални ТО. Супер-храната, супер-торта и торта на Мими са в постоянна употреба – за тях отиват и последните им лалогулдени. В градината са подбрани итемите с най-много ТО. Всяка точка е ценна, затова полетата методично са наблюдавани на всеки половин или един час - ако трябва се включват приятели, членове на семейството или съседи. Ако проследите таблицата на 5-мата играчи с най-много ТО, ще видите, че на ден те правят около/над 1.000.000 (с думи: един милион!) точки. Как става това? Безспорно тук става въпрос за премиум-играчи. Дали всичките им полета са засадени само със захарен клен от златната XXL-едиция и те всеки ден въртят Колелото на късмета, докато им се паднат 800-1000 % от табелите с точки опит? Това ще си остане загадка и тема за размисъл. Но летвата е вдигната мноооого високо ....

И на последно, но не и по важност място:
Средно статистически играч
Това е най-често срещаният фармерамец. Стреми се да влиза минимум два пъти дневно във фермата си и участва с ентусиазъм и нетърпение във всички евенти и събития. Не се ядосва, ако не спечели някой предмет, като си казва, че скоро ще има още много други, за което е напълно прав. Стреми се да се държи в златната среда както по отношение на точките опит, така и на мъхнатите пенита. Той е услужлив към съседите си, изпраща им често поздрави и подаръци и им напомня за бонус-кодовете. Езикови бариери за него не съществуват – с Google-речник се справя и с най-костеливите езици. Ако научи нещо ново за играта, бърза да го сподели. По природа е оптимист и усмихнат – иначе не би играл. Плевнята му ту се пълни, ту изпразва – но той не се ядосва, а се стреми да поддържа поне около 1000 бройки от всеки вид растения и плодове и към 100 от всяко животно. Винаги си казва, че което липсва, може лесно да се произведе. Не обича да влага лалогулдени в играта. Към спечелените в играта ЛП се отнася пестеливо и разумно. С няколко МП и стотина бройки тор той отново се съвзема финансово. В Бирения тест е инвестирал между 50.000 и 200.000 МП и, разбира се, е фалирал – но е доволен от всичко, което е спечелил: че кога иначе щеше да си купи XL- и XXL-вариантите на дърветата и животните?

Скъпи приятели на Фармерама!
Надявам се, че проучването ми е било занимателно и че сте открили себе си в горепосочените характери. Съзнавам, че сред тях има екстремни случаи, които в чист вид рядко се срещат. Много по-чести са смесените типове играчи, при които се проявяват различни черти от няколко вида.
Освен това се надявам да съм ви дал/а полезни насоки как да подобрите играта си и да изпитате още по-голямо удоволствие от нея.

************
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
 

Нашият избор, вашия глас

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Компенсация по избор

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: До всички :: Конкурси и викторини :: Отминали-