Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Логически задачи      - Page 5 Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Логически задачи      - Page 5 Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Логически задачи

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 10:15 #101

ето и една друга задачка...

Един шейх бил толкова богат, че вече се чудел какво да прави с парите си и решил, че единствено на самолет не се е качвал. На другата сутрин решил да се отправи към летището и да осъществи и тази си прищявка, но на входа нощният пазач му казал, че през нощта е сънувал много лош сън – как самолетът се разбива и господарят му загива. Уплашил се шейхът от тези думи, тъй като бил доста суеверен и не се качил на самолета. Вечерта наистина съобщили, че точно този самолет, ( с който щял да лети владетелят) се е разбил. Благодарил шейхът на пазача, но след това го освободил от работа и си назначил нов пазач. Защо ?
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 16:38 #102

тони написа:
ето и една друга задачка...

Един шейх бил толкова богат, че вече се чудел какво да прави с парите си и решил, че единствено на самолет не се е качвал. На другата сутрин решил да се отправи към летището и да осъществи и тази си прищявка, но на входа нощният пазач му казал, че през нощта е сънувал много лош сън – как самолетът се разбива и господарят му загива. Уплашил се шейхът от тези думи, тъй като бил доста суеверен и не се качил на самолета. Вечерта наистина съобщили, че точно този самолет, ( с който щял да лети владетелят) се е разбил. Благодарил шейхът на пазача, но след това го освободил от работа и си назначил нов пазач. Защо ?
Ха ха ми щото спи на работното си място нали е нощен пазач.
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 18:46 #103

ето още една...

Ромео се прибира от купон пиян вкъщи. Ляга на леглото и заспива. През нощта се буди от жажда и в просъница напипва буркан, след като изпива течноста в него заспива. На сутринта се буди и вижда Жулиета мъртва.
Какво е станало и защо Жулиета е мъртва!?
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 19:27 #104

тони написа:
ето още една...

Ромео се прибира от купон пиян вкъщи. Ляга на леглото и заспива. През нощта се буди от жажда и в просъница напипва буркан, след като изпива течноста в него заспива. На сутринта се буди и вижда Жулиета мъртва.
Какво е станало и защо Жулиета е мъртва!?
Ееее гати и Ромео да си държи рибката в буркан до леглото... Логически задачи      - Page 5 3627544422


Ето една задачка и от мен:
Намирате се в стая с две врати-едната врата отваря път към свободата а другата път към неизменна смърт.Не знаете коя врата накъде води. Пред двете врати има двама пазачи.Можете да зададете един въпрос на един от двамата, но единият пазач винаги лъже а другият винаги казва истината ,а вие незнаете кой от двамата е лъжецът..След това ще трябва да изберете една от вратите и да минете през нея.
Кой е въпросът който ще зададете на пазача за да разберете коя врата води до свободата и защо?


Последната промяна е направена от BUTTERFLAIS на Вто 15 Май 2012, 20:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 19:42 #105

Ако:
1 = 4
2 = 16
3 = 64

то:
4 = ?
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 19:49 #106

тони написа:
Ако:
1 = 4
2 = 16
3 = 64

то:
4 = ?

256?
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 19:52 #107

не...
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 19:54 #108

тони написа:
Ако:
1 = 4
2 = 16
3 = 64

то:
4 = ?

ми 1 е равно на 4
2 е равно на 4 по 4
3 е равно на 16 по 4
4 трябва да е 64 по 4

поне в такава зависимост вървят всяко е умножава по 4 Учудване Учудване Учудване
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:00 #109

ами 1=4 и.... 4=1
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:07 #110

тони написа:
ами 1=4 и.... 4=1

Главоблъскане Главоблъскане Главоблъскане ама съм прост Объркване
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:09 #111

следващата

Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а имате само една кибритена клечка.
В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва.
Кое ще запалите първо?
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:09 #112

Ето една задачка и от мен:
Намирате се в
стая с две врати-едната врата отваря път към свободата а другата път към
неизменна смърт.Не знаете коя врата накъде води. Пред двете врати има
двама пазачи.Можете да зададете един въпрос на един от двамата, но
единият пазач винаги лъже а другият винаги казва истината ,а вие
незнаете кой от двамата е лъжецът..След това ще трябва да изберете една
от вратите и да минете през нея.
Кой е въпросът който ще зададете на пазача за да разберете коя врата води до свободата и защо?
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:11 #113

тони написа:
следващата

Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а имате само една кибритена клечка.
В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва.
Кое ще запалите първо?
свещта, че тая печка на дърва ако не са сухи дървата няма подпалки зор ще видя, много вестници ще идат
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:12 #114

тони написа:
следващата

Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а имате само една кибритена клечка.
В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва.
Кое ще запалите първо?
Кибритената клечка.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Вто 15 Май 2012, 20:15 #115

хахахахахахах е нееее Няма пък! Няма пък! Няма пък! няма да играя повече Няма пък! Няма пък!
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 03:49 #116

БашФермер написа:
хахахахахахах е нееее Логически задачи      - Page 5 997541006 Логически задачи      - Page 5 997541006 Логически задачи      - Page 5 997541006 няма да играя повече Логически задачи      - Page 5 997541006 Логически задачи      - Page 5 997541006
Щооооо? Логически задачи      - Page 5 3684740496 Логически задачи      - Page 5 851642533
Те ми логическа задача. Логически задачи      - Page 5 3627544422
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 09:27 #117

BUTTERFLAIS написа:
Ето една задачка и от мен:
Намирате се в
стая с две врати-едната врата отваря път към свободата а другата път към
неизменна смърт.Не знаете коя врата накъде води. Пред двете врати има
двама пазачи.Можете да зададете един въпрос на един от двамата, но
единият пазач винаги лъже а другият винаги казва истината ,а вие
незнаете кой от двамата е лъжецът..След това ще трябва да изберете една
от вратите и да минете през нея.
Кой е въпросът който ще зададете на пазача за да разберете коя врата води до свободата и защо?

Затрудни ме! Какви ли не въпроси си задавах и все задънена улица... А може би трябва да накарам пазача сам да избере врата и да мине през нея...
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 15:57 #118

тони написа:


Затрудни ме! Какви ли не въпроси си задавах и все задънена улица... А може би трябва да накарам пазача сам да избере врата и да мине през нея...
Не трябва да зададеш въпрос, тук няма уловка само логика.

Ако ти е трудна давай напред да не се стопира играта. Логически задачи      - Page 5 650269930
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 17:19 #119

Ако питам нещо за себе си може би ще се получат нещата..Примерно от какъв пол съм аз?
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 17:21 #120

тони написа:
Ако питам нещо за себе си може би ще се получат нещата..Примерно от какъв пол съм аз?
Не в грешна посока си.Можеш да го разиграеш с двама приятели.
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 18:00 #121

Аууу, ужас...Цял ден съм Главоблъскане Главоблъскане Главоблъскане Добре де, ако попитам "Аз жена ли съм?", този дето лъже ще каже не, а този дето казва истината ще каже да...Тази загадка да не е с два верни отговора? Ако не предавам се...
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 18:20 #122

тони написа:
Аууу, ужас...Цял ден съм Логически задачи      - Page 5 2216528947 Логически задачи      - Page 5 2216528947 Логически задачи      - Page 5 2216528947 Добре де, ако попитам "Аз жена ли съм?", този дето лъже ще каже не, а този дето казва истината ще каже да...Тази загадка да не е с два верни отговора? Ако не предавам се...
Ти добре ще питаш и ще разбереш кой лъже, но целта е да разбереш коя е вратата към свободата с един въпрос-и можеш да го зададеш само на единия от пазачите.

Щом се предаваш дай друга задача.
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 18:27 #123

Ами отговора на тази...
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 18:47 #124

тони написа:
Ами отговора на тази...
Ще го оставя за домашно.
Върнете се в началото Go down
тони
Комбайнер
Комбайнер
тони

Female

Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13Сря 16 Май 2012, 18:53 #125

Какво се среща веднъж в минута, два пъти в момента и нито веднъж в хиляда години?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Логически задачи      - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Логически задачи    Логически задачи      - Page 5 Mini_c13 #126

Върнете се в началото Go down
 

Логически задачи

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 5 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: От и за потребителите :: Игри-