Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Занаятчийски квартал - Page 2 Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Занаятчийски квартал - Page 2 Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Занаятчийски квартал

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 15:39 #26

А така пишете обсъждайте аз чак септември ще ги почвам тези фабрики. До тогава вече ще се знае кое е по изгодно.
Ния ти защо избърза, изрично казаха да прочетем внимателно всичко и чак тогава да ги почваме, но винаги става така нещо което изглежда лесно в началото след това е много трудно.
Яйцата и млеката стават за един ден и не трябва да цъкаш постоянно, ще си направиш само производства и пей сърце. Сега си ниско ниво , но когато станеш 75-76 тогава ще имаш страшно много инструменти да си построиш по 5 от вид. Точно след 10 месец от почването на играта се достига това ниво.
А сега коментирайте и си казвайте грешките ще аз чета и ще анализирам Сладолед Сладолед
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 15:43 #27

То хубаво за мармаладажийте,но пък там има доста мед.Струва ми се,че яйцата стават и по-лесно, и по-бързо от него! Много народ се насочва към сладкото,що ми се струма,че аз ще правя баници! Изплезване
Върнете се в началото Go down
lucille_1412
Агроном
Агроном
lucille_1412

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 15:47 #28

Вече се хвърлих надолу с главата и съм чирак пекар. Само дето положението със солта е адски зле. Досега имам само една бройка от Бахама - слава богу, че и от там се пада! Ще чакам производствата след няколко часа, да видя там как е положението, иначе - лалогулдени! Рев Рев Рев Рев
Върнете се в началото Go down
Taisita
Полеви бригадир
Полеви бригадир
Taisita

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 15:49 #29

niika123 написа:
Taisita написа:
аз ще съм от тия дето подслаждат живота Голяма работа
вече съм чирак и събирам съставки за желе за сладко

Избрах тази професия защото имам много плодове в плевнята,много дървета по полетата,а и не ми се цъка по цял ден жито и овес за тесто. Бъркане в носа

От вас хляба за филията от мене сладкото върху нея Ех, мечти


Нати ти до коя задача стигна с чиракуването ? и колко са ти общо ? Бъркане в носа Бъркане в носа Бъркане в носа Бъркане в носа

5 са приключих куеста Ех, мечти
Върнете се в началото Go down
Титито
Плантатор
Плантатор
Титито


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 16:00 #30

и аз съм пекарка, включих всичките си производства за кокоши яйца на макс, иначе млеката и щраусовите яйца си ги имам Усмивка
Върнете се в началото Go down
lucille_1412
Агроном
Агроном
lucille_1412

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 16:19 #31

Внимавайте, ако решите да си купувате сол или захар срещу 2ЛГ от пекарната!!!!

Аз имах 1 бр. сол от полетата, реших да си купя от пекарната 10 бр. сол за 2 ЛГ и познайте какво - съобщи ми, че ще си купя 9 бр. сол за 2 ЛГ! и така ми изчезна единствената бройчица сол. Вместо да си купя 10 и да ми остане едната, отиде всичко пак срещу 2 ЛГ!!!!
Върнете се в началото Go down
annaag1
Земеделски съветник
Земеделски съветник
annaag1


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 16:28 #32

аз пък зациклих със захарта Ядосване Ядосване Ядосване Ядосване Ядосване Ядосване няма да си дам лалогулденчетата за нея щот съм скръндза Плезене Плезене Плезене
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 16:31 #33

Аз май ще ставам сладкарка.
На пекарите им иска мнооого мляко и цъкане на пшеница. Единият бонус е 8 часа 20% ТО на пшеницата (няма мърдане от сеене).
А сладкарството ми се вижда по-като за мен- мързеливо. Бучиш ябълки и обираш сутрин и вечер.
Прави ми впечатление, че захарта и солта си излизат сравнително редовно от както ги пуснаха с кратки култури (овес и краставици) и няколко обора (овце и 1 прасе) имам по 5 бр.
ООООООбаче, хаха, не виждам да ми трябват златните листа дето ги имам!
Върнете се в началото Go down
rosi1963
Плантатор
Плантатор
rosi1963

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 18:33 #34

Ай сега аз да кажа, направо с двата крака скочих в мармалада.Изпълних куеста , дава звездички , точно 5 броя,после си направих желе и от него вече мармалад от ябълки и от ревен ,бре тоя ревен и за това ли ставал!?И сега чакам да си събера захар , сигурно от бързо растящите ще дава повече.Обаче ме безпокоят тия ТО , едно бурканче дава само 20 , а първо ниво иска 1500, после 9000 ...... тия нива ще се минават по-бавно и от на Бахама. Уааа! Уааа! Уааа!
Върнете се в началото Go down
roberti4ka
Тракторист
Тракторист
roberti4ka


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 19:33 #35

аз станах пекарка. не знам дали избора ми е правилен или не - просто това исках. иначе ме притесняват само 2 неща - събирането на сол и качването на нивата в хлебопекарната. струва ми се, че е доста бавно. иначе за пшенищата не ми пука - 2-3 обирания и ще имам за доста време.
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 19:51 #36

Струва ми се,че руският админ ще излезе прав!!! Учудване

Много хора,гледайки таблиците смятат,че това е крайната сума на необходимите неща за да минеш ниво,но уви това се иска само за един продукт и съответните точки за него.Когато погледнеш тези точки и необходимите за преминаване на ниво сметките стават....доста втрещяващи.Гледам и на пазара се засилиха да продават....и да се надпреварват. Ще видим....

А иначе и аз станах баничар Точене Няма ме. Брадясал Хилене Заливане от смях
Върнете се в началото Go down
keriduen
Земеделски съветник
Земеделски съветник
keriduen

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 19:54 #37

crusader написа:
Струва ми се,че руският админ ще излезе прав!!! Учудване

Много хора,гледайки таблиците смятат,че това е крайната сума на необходимите неща за да минеш ниво,но уви това се иска само за един продукт и съответните точки за него.Когато погледнеш тези точки и необходимите за преминаване на ниво сметките стават....доста втрещяващи.Гледам и на пазара се засилиха да продават....и да се надпреварват. Ще видим....

А иначе и аз станах баничар Точене Няма ме. Брадясал Хилене Заливане от смях

Ееееее,баничката си е друго нещо.... Подсвиркване Подсвиркване Подсвиркване
Върнете се в началото Go down
raziel86
Тракторист
Тракторист
raziel86


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Пон 01 Авг 2011, 22:45 #38

На прима виста е ясно че пекаря е по труден от сладкаря.Но така като гледам до тук сме повече пекари от колкото сладкари. Усмивка Усмивка Усмивка Както се казва: "Щом е лесно не е интересно." Хилене Хилене Хилене Хилене
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 05:30 #39

За хората,които още не са направили избора си!

Вчера, преди да избера "професия" направих едно пробно обиране на дълги култури и дървета за да видя,как ще дава сол и захар.При мен определено захарта бе в повече от солта. 27 захар и 18 сол.Днешното обиране на две полета с червено зеле даде 13 сол/доста скромно/Ще видя,какво ще дадат дърветата след 4 часа,но определено солта е доста "срамежлива". Плезла

Май съм голям мазохист в изборите си..... Аааа! Ловец Фермер

Върнете се в началото Go down
Taisita
Полеви бригадир
Полеви бригадир
Taisita

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 05:44 #40

След сутрешното обиране на всички полета събрах 23 броя захар.Не е зле ако се задържи така Сладолед
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 05:45 #41

Круз, и пак пробата ти може да не е вярна... Защото след като избереш професията от полетата ще излиза само едното сол или захар.
Кажи сега на сутрешното обиране как излиза само сол.
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 06:00 #42

zornica_a написа:
Круз, и пак пробата ти може да не е вярна... Защото след като избереш професията от полетата ще излиза само едното сол или захар.
Кажи сега на сутрешното обиране как излиза само сол.

Вярна е,написал съм-13 сол от две полета с червено зеле.То ми е шампиона...

13 сол,като освен полетата със зеле,и цял остров с дървета.Това не си е срамежливо,това си е ..солена катастрофа Заливане от смях Заливане от смях Заливане от смях
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 06:14 #43

А продуктите за колко време стават в пекарната? Може ли по няколко едновременно или само по едно?
Върнете се в началото Go down
crusader
Комбайнер
Комбайнер
crusader

Male

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 06:30 #44

zornica_a написа:
А продуктите за колко време стават в пекарната? Може ли по няколко едновременно или само по едно?

Можеш да заредиш за производство и 10,стига да имаш необходимото.Виж долу ,има прозорец пише :К-во. Около минута, май е за обикновеният и овесения хляб.
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 06:39 #45

Още не съм влязла в нито една фабрика...и затова питам...
2-3 ниво ми с вижда постижимо, но после нямам представа... как ще се стига Баш Майстора.
п.п. Круз, извинявай, за предното питане ,ама що не съм си взела дозата кафе Занаятчийски квартал - Page 2 650269930
Върнете се в началото Go down
valja
Полеви бригадир
Полеви бригадир
valja

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 06:58 #46

На мен ми се струва, че тези фабрики ще са дългогодишни и то не по отношение на продуктите, а заради изкачащите сол и захар... така както гледам в първо ниво за направа на един готов продукт се иска 10 сол/захар, от 2 ниво 20 и т.н. , та ако изкачат по 20-40 бр. можем засега да направим, в моя случай 1, мах 2 бр. сладко, а като в 3 ниво се иска и за междинния продукт и за направата на 1 сладко по 30бр. захар т.е. става 60 бр. за едни минимални точки опит... Учудване Учудване Учудване Учудване Учудване ще си чиракуваме май бая време..
Върнете се в началото Go down
dimiq
Орач
Орач
dimiq


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 07:11 #47

Аз избрах сладкарството. До тук добре, но от вчера имам само 16 захар.
Търся начин за увеличаване. Засега безуспешни.
Върнете се в началото Go down
Taisita
Полеви бригадир
Полеви бригадир
Taisita

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 07:24 #48

valja написа:
На мен ми се струва, че тези фабрики ще са дългогодишни и то не по отношение на продуктите, а заради изкачащите сол и захар... така както гледам в първо ниво за направа на един готов продукт се иска 10 сол/захар, от 2 ниво 20 и т.н. , та ако изкачат по 20-40 бр. можем засега да направим, в моя случай 1, мах 2 бр. сладко, а като в 3 ниво се иска и за междинния продукт и за направата на 1 сладко по 30бр. захар т.е. става 60 бр. за едни минимални точки опит... Учудване Учудване Учудване Учудване Учудване ще си чиракуваме май бая време..

Права си Вале,има да циклим като чираци.Мармалада от ябълки и този от ревен дават по 20 точки,а за следващо ниво трябват 1500 точки.Не ми се мисли колко мармалада са това.Да не споменаваме че захарта изскача от полетата и ако сея жито идея си нямам дали изобщо ще изскочи захар.
Върнете се в началото Go down
dimiq
Орач
Орач
dimiq


Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 07:31 #49

Току що обрах всичките си полета - царевица, бахамарама - маракуя.
Захар - 0 Ругаене
Върнете се в началото Go down
via1313
Орач
Орач
via1313

Female

Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13Вто 02 Авг 2011, 08:05 #50

От мармалада от ревен ми даде 50 ТО от заветните 1500 за усъвършенстване на нови рецепти. Явно трябва да се предава, за да отчете, защото едва като го предадох брояча ми помръдна.
Така ще се размина с 30 бурканчета вместо 50 за да кача поне до второто ниво, но за сметка на това пък губя произведеното
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Занаятчийски квартал - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Занаятчийски квартал   Занаятчийски квартал - Page 2 Mini_c13 #51

Върнете се в началото Go down
 

Занаятчийски квартал

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

 Similar topics

-
» Занаятчийски квартал

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: Фармемания БГ :: Дискусии-