Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Обяваaaaaa :13:

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
АвторСъобщение
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 17:10 #76

БашФермер написа:
за затварянето не си права! аз имам друга идея, да я предложим където й е мястото на пазара да се направи секция - подари или дари....и направо там Намигане
Знам си аз че си умничък,а си и с добро сърце.Ще ти допълня предложението: "Дари на противниците на спекулантите, за да ти покажат че и те могат да продават на пазара на плюс".Те не че не искат, а нямат възможност.Затова им подари,че и те един път да спечелят.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 17:27 #77

е там е разковничето, не че не искат, а не могат....оная демонката плю, плю докато не можеше, като активира руната и изчезна на цяло, не се е обадила или пише с друг ник.......осладиха й се такива пенита Ругаене Ругаене Ругаене Ругаене Ругаене
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 17:53 #78

Здравей Лина, прочетох разговора ви с Баша, аз също се запасявам с продукти и също видях, че в момента най-изгодни са орехите, но много бързо ми свършват пенитата. Та въпроса ми е какво да продавам, от какво да се чистя което няма да ми трябва за да мога да спечеля някое и друго пени?
И друго забелязах, че в поръчките много животни искат заедно с бързорастящите и от там малко пенита дават. В момента ги изпълнявам само заради ТО, но се чудя дали да спра
Какво ще ме посъветваш?
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 17:54 #79

лета написа:
Здравей Лина, прочетох разговора ви с Баша, аз също се запасявам с продукти и също видях, че в момента най-изгодни са орехите, но много бързо ми свършват пенитата. Та въпроса ми е какво да продавам, от какво да се чистя което няма да ми трябва за да мога да спечеля някое и друго пени?
И друго забелязах, че в поръчките много животни искат заедно с бързорастящите и от там малко пенита дават. В момента ги изпълнявам само заради ТО, но се чудя дали да спра
Какво ще ме посъветваш?
активирала ли си руната за 75%
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 17:56 #80

да
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:07 #81

лета написа:
да
ми за момента ще ти кажа как горе долу да свъртиш някое пени, но ти трябва един голям удар за да направиш доста и после задължително да ги вложеш и да чакаш момента да продаваш поне да ги утроиш

аз в момента на поляната имам само дървета и по 7 обора за яйца и ангора и 4 за овча вълна, всеки ден ги продавам производствата 10 000 вземаш от тях. после мелницата ми не спира да мели, нон стоп. меля само храна за пуйки, защото ако си купиш нещата за 1000бр ти излиза около 8000 пенита, а бройката в момента е 30 и няколко мп, нос това ограничение ще удари таван, така че печалбата е голяма, а ако си ги сееш нещата отнема час и половина и горницата ти е чиста. в основното поле и пустото съм сложил само полета за сеене големи, дройните и малките квадратчета за попълнени с дървета. животни не гледам, защото не са на далавера, храната за тях е колкото самото животно, а ако почна да им меля трябва да си спра мелницата, следователно ще спре да капе от нея мп. през деня основно сея царевица, върви като топъл хляб на 8,04. 10 засяванки да 5000бр по 8 пенита, ето ти още 40 000 за деня. 10 от производства , 40 от царевица, около 5 от храна ти е чисто за деня без дори да ти се налага да правиш спекула на пазара. там вече ако се заиграеш се правят мноого, аз съм правил и милион горница на ден. скоро ще обърнат парие на острова, там сея само ананаси, че са на макс цена в момента и за час и малко правиш 1300 пп по 5 смятай на час колко мп си носиш като ги обърнат, друго такова растения няма в играта с такава печалба и съм сложил доста банани и кокос, те също са скъпи. сега гледай да направиш възможно най много палмови пенита и като ги завъртят да имаш доста начален капитал. после го вложи...купувай от всичко що е на далавера на пазара, ослушвай се за неофициално инфо и предстоящи евенти и дай всичките пенита за такава стока, като почне евента продавай на макс цена, така ще ги утроиш, после пак същото.
аз сега вложих мноооооого пенита в животни и растения, плодове като почне футвоблния евент ще станат много повече, ще взема и бая от острова след завъртането на валутите и веднага всичко пак в стока, пълниш плевнята и чакаш.
аз всичкия кеш обръщам в стока и докато дойде време да продавам и си чакам го карам на храна и царевица, 50 000 на ден минимум не са малко за всякакви нужди Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:33 #82

Аз също от три дена сея само ананас на острова, но го влагам в куеста защото не съм го завършила. Също по цял ден сея царевица картофи и хмел пак за куеста.
Това значи ли, че трябва да спра за известно време с тези постоянните куестове и да почна да правя пари докато се съвзема и опарича и най- вече да мине футболния куест
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:35 #83

лета написа:
Аз също от три дена сея само ананас на острова, но го влагам в куеста защото не съм го завършила. Също по цял ден сея царевица картофи и хмел пак за куеста.
Това значи ли, че трябва да спра за известно време с тези постоянните куестове и да почна да правя пари докато се съвзема и опарича и най- вече да мине футболния куест
ами това вече си е личен избор на стратегия, аз лично бих спрял за малко докато натрупам и се заредя, а куестите няма да му избягат, постонни са. но това ти го решаваш. поне мелницата пусни да мели нон стоп
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:38 #84

Казваш, че не гледаш животни, но за тези производства нали трябва и по едно или две животни към храната. Аз също съм изкарала тези производства , но и животните към тях и пак всичко влагам в куеста. Явно трябва да спра да ги изпълнявам
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:41 #85

Мелницата не съм я спирала и за миг. имам по 100 храни от вид(знам, че не е много)
ЗА пуйките не знаех. От тази вечер ще заредя колкото мога. В момента за другите имам
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 18:46 #86

е точно затова ти говоря, по хубаво направо животните да си купя, отколкото да им меля храна, да сея, да ми заемат ценно място разни кокошки, вместо да ми носи това квадратче мп и то. поне аз така мисля. животните си ги купувам. по този начин ти е свободна и мелницата и мелиш нещо което носи чиста и не малка печалба, с която съсем спокойно ще си покриеш разходите, ако от храна днес вадиш 5000 мп кво те бърка да дадеш 1000 за животните и храната за дена и 4000 да ти останат печалба Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:01 #87

Аз лично изпълнявам поръчки за всички животни с изключение на елени,пауни и кенгуру.Не изпълнявам също поръчки с продукти, които са заедно със зеленчуци.Искат по около 10 ангори или вълни(само тези), зеленчуци и плодове и дава само около 200-300 ТО.Баша ти е казал- храна, но аз не се ограничавам само с храна на пуйки, все още се харчи добре храната за пауни,овце,според пазара - бобри на единия сутринта бяха по 1300мп за бр., а на другият - 370мп и прилепи(пак зависи от пазара).Не пускам никога храната по 100 или повече бр. На мен любимото ми число за храна е 10, (за бобри по 1300мп няма да пусна по 10 бр.,а за зайци няма да пусна 10, ами повече) и мога да си позволя да я пусна на по-висока цена.За овцете например има доста предложения по 75мп, но са по много бр. Аз пускам моята храна по 92мп, разбира се оглеждам пазара, дали има много предложения преди моето с малки количества.продавам също кестени, ако нямаш запас от тях винаги има някой който продава голямо количество доста по-евтино от тези с малките количества,купуваш и продаваш на парчета.Друго с каквото правя пари са продукти. Имала съм случаи,когато в килера съм имала над 1500 продукти(яйца) и при подходящ случай продаваш.Имах и към 1000 козе мляко, купени на цена 80-100мп, останах на нула, но пак съм се позапасила. аз като купя нещо евтино, не продавам всичко веднага , а си задържам една част и ако закъсам продавам.Има много начини да правиш пари,но е според пазара.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:04 #88

виж ся, да ти обесня за храната Намигане
другите са скъпи на моменти обаче.....сметни колко влагаш за 1000бр, сметни си и времето за което стават 1000бр и после виж печалбата, защото за пуйките иска малко неша и супер евтини и става за 3-4 дни, другите мелят със седмици и аз преди мелих от всичко ама от как ни удрят балтията само с пуйки се занимавам. поръчки да си кажа честно никакви не изпълнявам
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:12 #89

Благодаря ви и на двамата.
С много информация ме затрупахте. Добре, че тука не се трие та мога утре пак да го прочета Насаме
Вие и двамата да не сте брокери към някоя банка? Вие тука и икономист ще ме направите
Хвала тебе! Хвала тебе! Хвала тебе! Хвала тебе! Хвала тебе! Хвала тебе!
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:14 #90

Аз изпълнявам заради точките поръчките.
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:15 #91

Точно за поръчките исках да знам. Ще почна избирателно да ги изпълнявам.
А от утре ставам брокер Изплезване Изплезване Изплезване
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:19 #92

.Lina72. написа:
Аз изпълнявам заради точките поръчките.
аз знам заради кво, то иначе трябва да си болна да си дадеш продукцията Смях ама мен тия малки цифри не ме блазнят, предпочитам за тяхна сметка да си взема пенитата от пазара.....ама ти знаеш от градината аз много наваксвам 1000 то примерно на ден не ме бъркат
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:31 #93

БашФермер написа:
.Lina72. написа:
Аз изпълнявам заради точките поръчките.
аз знам заради кво, то иначе трябва да си болна да си дадеш продукцията Смях ама мен тия малки цифри не ме блазнят, предпочитам за тяхна сметка да си взема пенитата от пазара.....ама ти знаеш от градината аз много наваксвам 1000 то примерно на ден не ме бъркат
Баш не е 1000 ТО,ами е поне 3-4000ТО и аз нямам твоята градина, а ако знаеш как ми се иска Рев
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:33 #94

.Lina72. написа:
БашФермер написа:
.Lina72. написа:
Аз изпълнявам заради точките поръчките.
аз знам заради кво, то иначе трябва да си болна да си дадеш продукцията Смях ама мен тия малки цифри не ме блазнят, предпочитам за тяхна сметка да си взема пенитата от пазара.....ама ти знаеш от градината аз много наваксвам 1000 то примерно на ден не ме бъркат
Баш не е 1000 ТО,ами е поне 3-4000ТО и аз нямам твоята градина, а ако знаеш как ми се иска Рев
искаш ама нямаааааа Изплезване Изплезване Изплезване Изплезване Изплезване
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:33 #95

Баш докато си тука да попитам- защо всички имена и заглавия ми светнаха в червено?
Отидох да си оправя фермата и като се върнах всичко почервеняло. Да не би от рефреша който направих?
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:36 #96

лета написа:
Баш докато си тука да попитам- защо всички имена и заглавия ми светнаха в червено?
Отидох да си оправя фермата и като се върнах всичко почервеняло. Да не би от рефреша който направих?
не не, нарочно го направихме да си личи кое е четено и кое не, да са в различни цветове Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 19:41 #97

БашФермер написа:
.Lina72. написа:
БашФермер написа:
.Lina72. написа:
Аз изпълнявам заради точките поръчките.
аз знам заради кво, то иначе трябва да си болна да си дадеш продукцията Смях ама мен тия малки цифри не ме блазнят, предпочитам за тяхна сметка да си взема пенитата от пазара.....ама ти знаеш от градината аз много наваксвам 1000 то примерно на ден не ме бъркат
Баш не е 1000 ТО,ами е поне 3-4000ТО и аз нямам твоята градина, а ако знаеш как ми се иска Рев
искаш ама нямаааааа Изплезване Изплезване Изплезване Изплезване Изплезване
Садииист Рев Рев Главоблъскане Рев Изнервена Шамар зад врата
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 20:21 #98

трябва да ти е гадно Сладолед Сладолед Сладолед Сладолед
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 20:52 #99

БашФермер написа:
трябва да ти е гадно Сладолед Сладолед Сладолед Сладолед
Ау къф си гаден,а пък аз все те хваля на момите Намръщка Ще им кажа аз че обичаш да ближеш на сладоледа главичката Гледай си работата! пък всеки да си го разбира както си иска Ха-ха-ха!
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13Сря 22 Юни 2011, 20:53 #100

.Lina72. написа:
БашФермер написа:
трябва да ти е гадно Сладолед Сладолед Сладолед Сладолед
Ау къф си гаден,а пък аз все те хваля на момите Намръщка Ще им кажа аз че обичаш да ближеш на сладоледа главичката Гледай си работата! пък всеки да си го разбира както си иска Ха-ха-ха!
и кофичката да не забравиш Смях
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
Sponsored content




Обяваaaaaa :13: - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обяваaaaaa :13:   Обяваaaaaa :13: - Page 4 Mini_c13 #101

Върнете се в началото Go down
 

Обяваaaaaa :13:

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 12Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: От и за потребителите :: Потребители-