Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Loadin10
Форум | Фармемания БГ
Добре дошли във
форума на Фармемания БГ!
farmemaniqbg.webnode.com


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Loadin10


Добре дошли във форума на Фармемания БГ!
 
ПорталИндексРадио (Alt+R)Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

Share
 

 Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторСъобщение
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:11 #26

БашФермер написа:
то хитринки много има ама трябва да се зададе само тема.
на всичко се намиира цаката. а сега не хитринка, а съвет купувайте животни и плодове, които са на сносни цени. с тези ограничения в разсадника и евента който идва, който е накупил много пенита ще направи. а след тези промени ще са нужни, ако не искаме да цъкаме като луди марули
Аз за там съм се ориентирала и всяко изкарано пени го давам за растения и животни които на пазара са без пари а иначе с висока стойност,то ако не правим това сега с тези ограничения ще му видим края на футболниуя евент през крив макарон Чисто е...
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:12 #27

аз вече една седмица едва си купувам вода и тор, всичко заминава към плевнята.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:14 #28

БашФермер написа:
аз вече една седмица едва си купувам вода и тор, всичко заминава към плевнята.
Вода и тор???Как става това,в смисъл натрупва ли се след количеството което събира цистерната и торището?Не е ли до 110?
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:16 #29

ТянкаКалпазанка написа:
БашФермер написа:
аз вече една седмица едва си купувам вода и тор, всичко заминава към плевнята.
Вода и тор???Как става това,в смисъл натрупва ли се след количеството което събира цистерната и торището?Не е ли до 110?
не, не казвам че едва остават пенита за тях, защото всичко се обръща в животни и растения, за тях хитренки няма.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:18 #30

ТянкаКалпазанка написа:
БашФермер написа:
аз вече една седмица едва си купувам вода и тор, всичко заминава към плевнята.
Вода и тор???Как става това,в смисъл натрупва ли се след количеството което събира цистерната и торището?Не е ли до 110?

Не, иска та каже , че няма пари за вода и тор. Всичко изхарчва до пени.
Извинявай Баш ти си и обяснил
Върнете се в началото Go down
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 20:23 #31

БашФермер написа:
ТянкаКалпазанка написа:
БашФермер написа:
аз вече една седмица едва си купувам вода и тор, всичко заминава към плевнята.
Вода и тор???Как става това,в смисъл натрупва ли се след количеството което събира цистерната и торището?Не е ли до 110?
не, не казвам че едва остават пенита за тях, защото всичко се обръща в животни и растения, за тях хитренки няма.
Извинявай не те разбрах,помислих че освен растения и животни може да се купува в повече и тор и вода.....ма нали съм блондинка под прикритие два пъти трябва да ми се обясняваУсмивка
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:00 #32

Аз сутрин преди да си обера оборите продавам пълното торище-хем да си докарам нещичко хем да не иде зян торта че аз все торя откакто активирах руната която скъсява с 10процента времето за растеж от дървото.То не се печели от това много но понякога детайлите са важни.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:01 #33

е 50 пенита може да са, ама що да не ги вземеш. аз не гледам животни и такива като мен ще ти ги дадат Намигане
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:21 #34

БашФермер написа:
е 50 пенита може да са, ама що да не ги вземеш. аз не гледам животни и такива като мен ще ти ги дадат Намигане
да и това е стратегия дърветата дават повече точки опит и не трябва да ги храниш-мелиш храна само за продан,напоследък храната поскъпна.на мен ми е като хоби събирам видовете дървета които играта предлага.
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:48 #35

.Lina72. написа:
Аз като се оженя изобщо вече не вадя арки.Тя голяма играчка,прескачаш от ферма във ферма,че докато изкараш всички 10 пъти трябва да сменяш фермите,а и място нямам.Иначе имам си ги аз още от хубавите,ама не ми се занимава.

Малко връщам темата за арките, но в едната ми ферма имам от диамантената и сребърната и двете са инсталирани. Сватбата беше със сребърни пръстени, но точките идват от диамантената - на 12 часа по 200. Сребъраната арка не работи - само чака нещо си... В другата ферма е Сребърна арка - на 24 часа - 100 точки. Не знам дали е бъг, но може да се пробва дали става и при други Намигане.
Върнете се в началото Go down
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:53 #36

zornica_a написа:
.Lina72. написа:
Аз като се оженя изобщо вече не вадя арки.Тя голяма играчка,прескачаш от ферма във ферма,че докато изкараш всички 10 пъти трябва да сменяш фермите,а и място нямам.Иначе имам си ги аз още от хубавите,ама не ми се занимава.

Малко връщам темата за арките, но в едната ми ферма имам от диамантената и сребърната и двете са инсталирани. Сватбата беше със сребърни пръстени, но точките идват от диамантената - на 12 часа по 200. Сребъраната арка не работи - само чака нещо си... В другата ферма е Сребърна арка - на 24 часа - 100 точки. Не знам дали е бъг, но може да се пробва дали става и при други Намигане.
то така беше и при мен преди като бяха без пари диамантените, по 10 арки имах на ден за цъкане Намигане ама вече не става, закачила си стария бъг и недей я пипа.
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
БашФермер
Пазител на градината 1
Пазител на градината 1
БашФермер

Male

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:54 #37

ил, преди имаше бъг. имах по над 10 диамантени арки във фермата и всичките отброяваха Изплезване Изплезване Изплезване а и бяха на примоцийка, без пари, но вече го оправиха, който тогава е взел такава арка и се е оженил с нея все още действа все едно си я купил, ама махнеш ли я връщане назад няма
Върнете се в началото Go down
http://farmemaniqbg.webnode.com/
ildevaris
Пазител на градината 5
Пазител на градината 5
ildevaris


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 21:56 #38

БашФермер написа:
ил, преди имаше бъг. имах по над 10 диамантени арки във фермата и всичките отброяваха Изплезване Изплезване Изплезване а и бяха на примоцийка, без пари, но вече го оправиха, който тогава е взел такава арка и се е оженил с нея все още действа все едно си я купил, ама махнеш ли я връщане назад няма

не знаех,тръкнах се да не объркам някой Кикотене
Върнете се в началото Go down
ТянкаКалпазанка
Орач
Орач
ТянкаКалпазанка


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Чет 23 Юни 2011, 23:38 #39

BUTTERFLAYS написа:
Аз сутрин преди да си обера оборите продавам пълното торище-хем да си докарам нещичко хем да не иде зян торта че аз все торя откакто активирах руната която скъсява с 10процента времето за растеж от дървото.То не се печели от това много но понякога детайлите са важни.
това е още една много добра идея,аз имам доста обори а много рядко торя(обикновено само когато имам такава опция от комбайна)и по-добре да продавам дори и за малко пари от колкото да не я ползвам за нищоУсмивкапоне докато не стигна и аз до руната за съкращаване времето за торене по-добре да си я продавамУсмивкаБлагодаря за идеята Букет
Върнете се в началото Go down
BUTTERFLAIS
Комбайнер
Комбайнер
BUTTERFLAIS

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Пет 24 Юни 2011, 05:16 #40

ТянкаКалпазанка написа:
BUTTERFLAYS написа:
Аз сутрин преди да си обера оборите продавам пълното торище-хем да си докарам нещичко хем да не иде зян торта че аз все торя откакто активирах руната която скъсява с 10процента времето за растеж от дървото.То не се печели от това много но понякога детайлите са важни.
това е още една много добра идея,аз имам доста обори а много рядко торя(обикновено само когато имам такава опция от комбайна)и по-добре да продавам дори и за малко пари от колкото да не я ползвам за нищоУсмивкапоне докато не стигна и аз до руната за съкращаване времето за торене по-добре да си я продавамУсмивкаБлагодаря за идеята Букет
Пак заповядай,това е замисалът на сайта-да се обменяме инфо,радвам се че действа и аз научих куп нови интересни неща ОК
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Пет 24 Юни 2011, 05:19 #41

ТянкаКалпазанка написа:
BUTTERFLAYS написа:
Аз сутрин преди да си обера оборите продавам пълното торище-хем да си докарам нещичко хем да не иде зян торта .....
това е още една много добра идея,аз имам доста обори а много рядко торя ........по-добре да продавам дори и за малко пари от колкото да не я ползвам за нищо.....

Аз я торта я обявявам на най-високата цена, която мога и така известно време ми седи на склад на пазара. А когато изчезна от пазара ме беше яд, но поне се продала горката на висока цена. Веднъж на няколко дена я обновявам - губя таксите 10%, но не я купувам поне, когато ми потрябва.
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Пет 24 Юни 2011, 06:20 #42

БашФермер написа:
ил, преди имаше бъг. имах по над 10 диамантени арки във фермата и всичките отброяваха Изплезване Изплезване Изплезване а и бяха на примоцийка, без пари, но вече го оправиха, който тогава е взел такава арка и се е оженил с нея все още действа все едно си я купил, ама махнеш ли я връщане назад няма
Аз пък съм с 5 арки - всички си ми работят,ама не ми се занимава и са ми в менюто.

А за торта, аз понеже съм алчна и не я пускам според пазара. Особено пред евент пускам 10 оферти от 110бр. по 5,25.Докато се усетя че евента започнал,моите оферти изчезнали от пазара.Идва сега футболният евент, после ще е пак пълнолунието -тор на пазарна цена не продавам Голяма работа
Върнете се в началото Go down
лета
Полеви бригадир
Полеви бригадир
лета

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Пет 24 Юни 2011, 07:26 #43

И аз по същия начин си я складирам. През ден на пазара и то на най- висока цена в момента сигурно са ми се събрали 5 оферти Изплезване Изплезване Изплезване
Върнете се в началото Go down
dimiq
Орач
Орач
dimiq


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 09:49 #44

лета написа:
И аз по същия начин си я складирам. През ден на пазара и то на най- висока цена в момента сигурно са ми се събрали 5 оферти Изплезване Изплезване Изплезване
:
Здравейте!
Споделените хитринки са си супер!
И аз се възползвах от някои, благодаря Букет
Имам въпрос: Защо не виждам предложенията си на пазара направени от другите ми ферми?
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 12:15 #45

dimiq написа:

Имам въпрос: Защо не виждам предложенията си на пазара направени от другите ми ферми?

1. стоката е купена
2. има много предложения и стоката е след последната страница с най-висока цена
3. другите ти ферми са на друг пазар (най-вероятното). пазарите са няколко и фермите се разпределят автоматично.
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 12:38 #46

Сега се сетих за една хитринка която е идеална при печалба на повече плевня от колелото на късмета и за Бахамарамата.Махате всички големи квадратчета и слагате от най-малките.На острова вместо да спечелите от четворка квадратчета 5 семена- печелите 8.А във фермата с повече плевня зависи от %.При 50% повече печелите 8 чисти(вместо 6 или 7 в голям квадрат), при 100% 12 семена чисти(16 с изразходваните семена) вместо 9 чисти от голям квадрат, а при 200% - 20 чисти(24 с изразходваните семена) вместо 14 чисти от голям квадрат.НО трябва да имате комбайн, иначе докато засеете цялата ферма-първите рози вече са готови.
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 12:41 #47

zornica_a написа:
dimiq написа:

Имам въпрос: Защо не виждам предложенията си на пазара направени от другите ми ферми?

1. стоката е купена
2. има много предложения и стоката е след последната страница с най-висока цена
3. другите ти ферми са на друг пазар (най-вероятното). пазарите са няколко и фермите се разпределят автоматично.
Пазарите не са няколко, а са много.Вероятността да видиш познат ник е много малка.На моят пазар само Острилка е от познатите във форума.
Върнете се в началото Go down
zornica_a
Тракторист
Тракторист
zornica_a

Female

Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 12:47 #48

.Lina72. написа:

Пазарите не са няколко, а са много.Вероятността да видиш познат ник е много малка.На моят пазар само Острилка е от познатите във форума.
Може! не съм засичала, а и няма как...
Но идеята ти за повече % в плевнята ще я запомня, само да ми се падне такова чудо от колелото, че вече нямам спомен да ли ми се е падало някога...
Върнете се в началото Go down
.Lina72.
Агроном
Агроном
.Lina72.


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 13:01 #49

zornica_a написа:
.Lina72. написа:

Пазарите не са няколко, а са много.Вероятността да видиш познат ник е много малка.На моят пазар само Острилка е от познатите във форума.
Може! не съм засичала, а и няма как...
Но идеята ти за повече % в плевнята ще я запомня, само да ми се падне такова чудо от колелото, че вече нямам спомен да ли ми се е падало някога...
То и на мен такава екстра не ми се е падала на фермата на която държа, а само на другите,които ги държа да ми запълват времето.Но за Бахамата става също и без да имаш повече плевня,то и за фермата става ,но там няма смисъл ако си без %.Но за острова понеже не можеш да ползваш разсад от твоя , а трябва винаги да купуваш и си на плюс от бройките,които можеш да предадеш в куестовете, но си на минус откъм пенитата за закупени семена.Но за мен това си е на по-голяма далавера, вместо половин година да сееш като замаян за да предадеш 9000 грозде или да си набуташ фермата като купиш от пазара.
Върнете се в началото Go down
хонда80
Пазител на градината 6
Пазител на градината 6
хонда80


Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13Съб 25 Юни 2011, 19:27 #50

zornica_a написа:
.Lina72. написа:

Пазарите не са няколко, а са много.Вероятността да видиш познат ник е много малка.На моят пазар само Острилка е от познатите във форума.
Може! не съм засичала, а и няма как...
Но идеята ти за повече % в плевнята ще я запомня, само да ми се падне такова чудо от колелото, че вече нямам спомен да ли ми се е падало някога...
Няма и да ти се падне Сладолед , наградата е само една 100 % плевня , други варианти няма Голяма работа
Идеята е добра , но само за бързо растящите култури , ако сложиш вода и тор , по-изгодно ще е от разсадника да се купи или от пазара.За гроздето на острова без вода е далавера , но пък се губят ТО , едното за сметка на другото ОК
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Хитрини и полезни съвети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хитрини и полезни съвети   Хитрини и полезни съвети - Page 2 Mini_c13 #51

Върнете се в началото Go down
 

Хитрини и полезни съвети

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 10Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Разрешения в този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум | Фармемания БГ :: Фармемания БГ :: Дискусии-